Filip Chudý Kultúra

Vychutnajte si záver augusta v Považskej: Top 10 akcií nového týždňa

Druhý prázdninový mesiac sa pomaly blíži ku koncu, ale august ešte ponúka množstvo podujatí aj v našom meste. Čo môžete v novom týždni zažiť?

Ilustračný obrázok k článku Vychutnajte si záver augusta v Považskej: Top 10 akcií nového týždňa
Foto: Rastislav Búgel

Lovci hláv

22. augusta o 19:00, kino Mier

To, kedy sa na plátna kín dostane filmová podoba niektorej z kníh mimoriadne úspešného nórskeho spisovateľa Joa Nesboa bolo len otázkou času. Všade vo svete vypredaná knižná predloha filmu naznačuje, že i jej filmová podoba bude od začiatku do konca sršať napätím a nečakanými zvratmi, ale predsa len ponúkne aj omnoho viac.

Krotitelia duchov

26. augusta o 19:00, kino Mier

Pred tridsiatimi rokmi štyria priatelia zachránili svet. Teraz je na rade nový tím. Tridsať rokov po tom, čo Krotitelia duchov ovládli svet, sa obľúbená značka vracia. Režisér Paul Feig prichádza s novou letnou komédiou! Tešiť sa môžete na jedny z najlepších amerických komičiek a možno sa objaví aj niekto zo starej partie.

Futbal: Považská Bystrica – Jasenica

27. augusta o 17:00, futbalový štadión

Netradične v sobotu odohrajú futbalisti MŠK Považská Bystrica svoj druhý domáci zápas v novej sezóne. Po troch kolách Považskobystričania ešte neprehrali, čím predĺžili svoju úspešnú sériu na 23 zápasov bez prehry a potiahnuť ju chcú ďalšou výhrou aj proti Jasenici.

Bábkové divadlo Morgonrock

27. augusta o 19:00, pred Domom kultúry

Projekt CoolTajneR ponúkne v sobotu večer bábkové divadelné predstavenie s názvom O čertovi Kolofónovi, ktoré bude potešením pre malých aj veľkých divákov.

Zozn@mka

27. augusta o 19:00, kino Mier

Zozn@mka je komédia o mužoch, ženách a zaujímavom fenoméne doby – internetovej zoznamke. A samozrejme o tom, čo všetko sa na takom rande naslepo môže stať. Ale pozor, v rybníku hľadajúcich sa môže objaviť dravá šťuka. Pozrite si českú komédiu.

Tajný život maznáčikov

28. augusta o 16:00, kino Mier

Čo asi robia vaši štvornohí miláčikovia, keď nie ste doma? Odpoveď na otázku, ktorá trápi snáď každého psíčkara a milovníka mačiek, nájdete v animovanej komediálnej lahôdke Tajný život maznáčikov, ktorú vytvorili autori filmových hitov Ja, zloduch či Mimoni.

Matky rebelky

28. augusta o 19:00, kino Mier

Pre Amy je jej rodina úplne všetkým. Ale manžel s dušou chlapca, deti neustále vyžadujúce pozornosť a idiotský šéf majú vysoké nároky. Všetkým sa snaží vyhovieť, byť milá, ale nech robí, čo robí, nikdy to nie je dosť. Zlom nastáva v okamihu, keď sa dostane do konfliktu s trojicou dokonale premotivovaných moderných supermatiek. Pozrite si túto americkú komédiu.

Letné kino: Flákač

28. augusta o 20:30, pred Domom kultúry

Projekt CoolTajneR ponúkne v nedeľu večer ďalší film v rámci letného kina, tentoraz to bude snímka s názvom Flákač. Zakončite tento týždeň pri dobrom filme.

Zázračné skrinky

Vlastivedné múzeum

Vo Vlastivednom múzeum v priestoroch SPŠ prebieha počas celých prázdnin výstava ilustrujúca vývoj elektrotechnického priemyslu so zameraním na rozhlasové a televízne prijímače od 50. rokov minulého storočia po súčasnosť. Výstava je doplnená videoprojekciou ako aj dobovými zvukovými nosičmi a pozrieť si ju môžete až do konca augusta.

Klubová výstava 2016

Kino Mier

Výstava fotografií členov Fotoklubu Fénix v Považskej Bystrici: Tomáš Benčík, Branislav Brehovský, Martin Brojo, Ľubomír Červenec, Emil Chudý, Ľuboš Ďurica, Tomáš Hlavčo, Helena Kurusová, Anna Macháčková, Jozef Sádecký, Libor Trško, Maroš Tvrdý, Michal Zahornacký, Róbert Zigo. Výstava potrvá až do 31. augusta. Pozrieť si ju môžete v pondelok a utorok od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00, v sobotu a v nedeľu v čase podujatí v priestoroch kina Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

5 najzaujímavej­ších správ týždňa: Čo Považskobystričanov najviac oslovilo?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM