Filip Chudý Kultúra

Vychutnajte si prvý jesenný týždeň: Ponuka považskobystrických akcií

V tomto týždni nás čakajú posledné septembrové dni. Na akých akciách ich môžu Považskobystričania stráviť?

Ilustračný obrázok k článku Vychutnajte si prvý jesenný týždeň: Ponuka považskobystrických akcií
Zdroj: Dnes24.sk

Čaro umeleckého drotárstva

24. septembra o 17:00, mestský úrad

Vernisáž tejto drotárskej výstavy bude spojená aj s praktickými ukážkami drotárskeho umenia. Výstava bude vo vestibule mestského úradu prebiehať do 5. októbra. Autorom vystavených diel je Milan Jankovič z Beluše. Na výstave budú môcť ľudia obdivovať drôtené vypletané sochy Ježiša (1,80 m) a Panny Márie s bijúcim srdcom (1,75 m) a ďalšie úžitkové predmety (misky, šperky, atď.). Výstava bude otvorená počas pracovných dní a otváracích hodín radnice.

Božský

24. septembra o 18:30, kino Mier

„Božský“ je ironická prezývka Giulia Andreottiho (1919 – 2013), talianskeho kresťanskodemo­kratického politika, ktorý opakovane zastával funkciu premiéra, bol ministrom zahraničných vecí a doživotným senátorom. Režisér Sorrentino sa naňho pozerá s nadhľadom i veľkou mierou fascinácie: „Sú ľudia, ktorí prepadnú banku s pištoľou a krikom, a sú takí, ktorí tie peniaze ukradnú ticho, šikovne a nikto ich neodhalí. Je to otázka inej inteligencie a Andreotti bol ten druhý prípad.“ Životopisná dráma.

Beseda s Kristínou Baluchovou

26. septembra o 9:00, Považská knižnica

Beseda so súčasnou slovenskou autorkou pre deti a mládež Kristínou Baluchovou. Podujatie je súčasťou projektu ČSR – Čo Sa Robilo-Čo sa Robí.

Hokej: Považská Bystrica – Trnava

26. septembra o 18:00, zimný štadión

V druhom domácom zápase novej sezóny privítajú naši hokejisti Trnavu, čo nielen podľa aktuálnej tabuľky, ale aj vzhľadom na predpoklady, môže byť veľmi dôležitý zápas v boji o play-off. Príďte podporiť našich hokejistov, lebo tí potom budú hrať doma opäť až po dvoch týždňoch.

Lukáš Oravec Quartet feat. Danny Grissett

27. septembra o 18:00, koncertná sála ZUŠ

Formácia vznikla začiatkom roku 2012. Svojou kvalitou okamžite zaujala jazzových nadšencov. Kapela odohrala rozsiahlu šnúru klubových koncertov a festivalových vystúpení po celej Európe. Teraz príde zahrať aj do nášho mesta.

Horomil fest 2018

27. – 29. septembra, kino Mier

Už 10. ročník tohto popredného slovenského festivalu hôr a cestovania privíta Považská Bystrica. V kine Mier je pripravený bohatý program, ktorý vo štvrtok a v piatok začne o 18:00 a v sobotu o 16:00, pričom zakaždým končí vo večerných hodinách.

12. MOST – Mesiac o srdcových témach

28. septembra o 9:00, Považské osvetové stredisko

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Považskej Bystrici v spolupráci s Považským osvetovým strediskom v rámci propagácie zdravého životného štýlu pripravili podujatie zamerané na zvýšenie informovanosti vedúcej k lepšiemu zdravotnému stavu obyvateľstva v oblasti kardiovaskulárneho zdravia. V priestoroch Považského osvetového strediska bude k dispozícii pre osoby staršie ako 18 rokov bezplatné meranie antropometrických a biochemických ukazovateľov (cholesterol, tlak krvi, obvod pása, BMI), prípadne iných parametrov spolu s odborným poradenstvom v oblasti zdravého životného štýlu.

Exkluzívne: Niet sa kam ukryť

29. septembra o 17:00, Cooltajner

Vďaka spolupráci s KineDok a Filmtopia zavíta exkluzívne do Cooltajneru nórsky režisér kurdského pôvodu Zaradasht Ahmed, aby predstavil svoj niekoľkonásobne svetovo ocenený dokument Niet sa kam ukryť o vojnových zverstvách v Iraku a po premietaní diskutoval spoločne s divákmi o téme filmu.

Hádzaná: Považská Bystrica – Piešťany

29. septembra o 18:00, športová hala

Aj našich hádzanárov čaká druhý domáci zápas novej sezóny. Na šnúre vonkajších stretnutí sa pekne rozbehli, pričom v dobrých výkonoch chcú pokračovať. Do cesty sa im postaví nováčik z Piešťan, ktorý angažoval viacerých známych hráčov, čiže sa bude na čo pozerať.

Exkluzívne II: Po sezóne

29. septembra o 20:00, Cooltajner

V sobotu budú v Cooltajneri pokračovať nemenej vzácnou návštevou režisérky Andrei Kalinovej z Trenčianskych Teplíc, ktorá predstaví svoju snímku Po sezóne. Jej dokumentárny film pojednáva o jednej z najvýznamnejších budov 20. storočia – opustenom sanatóriu Machnáč v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice.

Lukáš Slamka a Ondrej Králik: Krajinou dňom i nocou

Kino Mier

Autorská výstava fotografií považskobystrických autorov, ktorí sa venujú krajinkárskej fotografii a krajinkárskej astrofotografii. Na výstave sa prezentujú 22 veľkoformátovými fotografiami, ktoré ukazujú krásy prírody a nočnej oblohy. Výstava potrvá do 25. septembra.

Kabinet 26 – vernisáž výstavy

MG ART Galéria

Považskobystrická MG ART Galéria pozýva na výstavu Kabinet 26. Vystavujú nasledovní autori: Renáta Galbavá. Alexandra Rosina, Jozef Pobočík. Výstava potrvá do 19. októbra.

Jozef Sádecký – Krajinou

Považská knižnica

Považská knižnica v Považskej Bystrici pripravila výstavu fotografií Jozefa Sádeckého s názvom Krajinou. Potrvá v jej priestoroch do 31. októbra.

Videl som všetky kostoly Slovenska

Vlastivedné múzeum

V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva sa u nás koná výstava Zdenka Dzurjanina „Videl som všetky kostoly Slovenska“. Výstava formou fotografií, bannerov a veľkoplošnej mapy prezentuje kultúrne bohatstvo sakrálnej architektúry v Slovenskej republike. Výstava potrvá do 15. decembra a pozrieť si ju môžete v pracovné dni od 7:00 do 15:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM