Filip Chudý Futbal

VIDEO a FOTO zo športového sviatku: Historický moment pre Brvnište

Považskobystrický okres zažil ďalší športový sviatok, keď do Brvnišťa prišli futbalisti Nitry. Prečo boli domáci spokojní aj po vysokej prehre?

Ilustračný obrázok k článku VIDEO a FOTO zo športového sviatku: Historický moment pre Brvnište
Zdroj: Dnes24.sk

Do 4. kola Slovnaft cup-u, čiže medzi 32 najlepších, sa dostali aj štyria účastníci piatych líg, čo je najnižšia možná súťaž, z ktorej sa dá najvýznamnejšia pohárová súťaž na Slovensku hrať. Už minulý týždeň vypadli traja z nich, čiže posledným zástupcom z tejto ligovej úrovne bol TJ Slovan Brvnište, ten navyše zostal posledným mužstvom z nášho regiónu v hre.

Čítajte tiež: Futbalové sviatky v okolí Považskej: Lokálne kluby očakávajú väčšie návštevy

Futbalisti z obce v Považskobys­trickom okrese vyradili na ceste sem až troch favoritov z vyšších súťaží, ale pri momentálne druholigovom FC Nitra už narazili. Prehrali síce 1:10, ale po zápase u nich prevládali skôr pozitívne pocity, pretože už len účasť v takomto stretnutí bola pre klub najväčší úspech v histórii.

Bolo im cťou

Potvrdil to aj brankár a kapitán mužstva v jednej osobe Juraj Čapliar. „Teraz sme síce prehrali vysoko, ale celkovo sa nemáme za čo hanbiť, aj keď táto prehra veľmi mrzí. Bolo pre nás cťou si vôbec zahrať s Nitrou,“ konštatoval Čapliar, ktorý ďalšiemu množstvu gólov ešte zabránil.

„Po troch úspechoch sa asi aj dalo čakať, že môže prísť takýto neúspešný výsledok, ale my sa na to pozeráme pozitívne. Pre klub je to historický moment, že sa dostal medzi 32 najlepších v Slovenskom pohári. Ide o najväčší úspech v klubovej histórii,“ povedal predseda klubu Milan Banínec.

Hostia ocenili ihrisko

Ten sa tiež poďakoval fanúšikom, ktorí merali cestu na zápas aj v daždivom počasí a počas pracovnej doby v strede týždňa. Všade, kde sa ľudia mohli dostať, všetky tieto priestory sa zaplnili, oficiálne bolo na stretnutí 450 divákov. Banínec tiež prezradil, že deň pred stretnutím odčerpávali vodu z trávnika, aby ho pripravili najlepšie ako mohli.

Športový sviatok v Brvništi: Pohárový súboj proti Nitre
23
Galéria

A to sa im podarilo, čo ocenil aj tréner hostí Róbert Barborík, ktorý ihrisko v Brvništi označil za veľké, široké a rovné. „Každý pohárový zápas pre menšie mužstvá je výzvou, domáci sa snažili, ale nakoniec sa ukázal rozdiel niekoľkých líg,“ vyjadril sa Barborík.

Oslava futbalu

Nitrianky tréner ocenil aj fakt, že domáci dokázali vyrovnať na 1:1. Strelcom vyrovnávajúceho gólu z pokutového kopu bol Lukáš Čelko. „Bol to super pocit. Celkovo boli síce hostia lepší a zaslúžene postúpili, ale toto je pre nás najväčší úspech, aký kedy tunajší futbal dosiahol. Vnímali sme to ako taký bonus a oslavu futbalu, my sme predovšetkým radi, že takýto duel sme mohli vôbec odohrať a nemenili by sme to za nič,“ vyslovil sa Čelko, ktorého presnú strelu si môžete pozrieť na videu.

Historický gól Brvništa do siete Nitry: Autorom Lukáš Čelko
1
Galéria

Zaujímavé na tomto úspechu je to, že TJ Slovan Brvnište sa vôbec prvýkrát prihlásil do tejto súťaže a hneď sa dostal tak ďaleko. Predseda klubu Milan Banínec prezradil, že ak budú môcť, radi by si účasť v Slovenskom pohári zopakovali aj v budúcej sezóne, pretože pozitíva prevažujú.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čania odmenení za tvrdú prácu: Výnimočná séria dosiahla jubileum

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM