Filip Chudý Rôzne Video

Vianočné trhy v Považskej odštartovali: Prinášame prvé VIDEO a FOTO z miesta

Považskobystrické vianočné trhy sú v plnom prúde. Boli sme pozrieť priamo na mieste. Nazrite, ako to tam vyzerá.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Vianočné trhy v Považskej Bystrici sa začali v pondelok 16. decembra dopoludnia. Tento rok sa konajú v novom šate, keď sa presťahovali z centrálnej mestskej zóny pred mestský úrad. Nový je aj ich termín, keďže sa budú konať počas piatich dní (16. – 20. decembra).

V priebehu pondelka bolo na považskobystrických vianočných trhoch necelých 30 stánkov. Tucet v priestore pešej zóny pri soche Imra Weinera Kráľa, zvyšné v tesnej blízkosti budovy radnice.

V blízkosti pódia, ktoré sa nachádza tradične pri vstupe do priestorov mestského zastupiteľstva, sú situované hlavne stánky s občerstvením. Nájdete tam dobroty z mäsa, zo zemiakov, francúzske palacinky, punč, medovinu, varené víno, wafle, kávu atď. Pri hlavnom vchode do mestského úradu sú špecializované stánky s rôznymi výrobkami.

Na pešej zóne sú rôzne stánky. Kúpiť si tam môžete zákusky, vianočné oblátky a trubičky, výrobky z tekvice, frgále,pečivo, klobásky, trdelníky, no tiež tkané alebo drevené výrobky, športové suveníry atď. Stánky s občerstvením a ručnými výrobkami budú k dispozícii počas trhov denne od 10.00 do 19.30 h.

Každý deň počas vianočných trhov nebude chýbať ani kultúrny program. Vystúpia Robo Opatovský, Cimbal Brothers, Lucia Kostelanská, Veronika Rabada a ďalší. O presnom programe sme vás už informovali a nájdete ho v odkaze nižšie.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si na záberoch, ako to na trhoch v našom meste vyzerá.

Vianočné trhy v Považskej Bystrici na FOTO
21
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM