Filip Chudý Rôzne Kultúra

Vianočné trhy sa blížia: Prvé INFO o termíne a ich šate v Považskej

Vonku sa nám ochladilo, dátum v kalendári pokročil, čo jasne signalizuje, že onedlho sú tu Vianoce. Čo sa pred nimi chystá v Považskej?

Ilustračný obrázok k článku Vianočné trhy sa blížia: Prvé INFO o termíne a ich šate v Považskej
Zdroj: Dnes24.sk

Za približne mesiac sú tu Vianoce. Postupne sa pred nimi bude stupňovať atmosféra patriaca k týmto sviatkom, k čomu dopomôžu aj vianočné trhy. Tie v niektorých mestách odštartujú už v blízkej dobe. My sme zisťovali, ako to bude tento rok v našom meste. „Vianočné trhy v Považskej Bystrici minulý rok dostali nový šat a keďže na to máme pozitívne ohlasy, budeme v podobnom duchu organizovať trhy aj tento rok,“ povedala hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková.

„Trhy sa budú konať v piatok 14. a sobotu 15. decembra v centrálnej mestskej zóne. Prebiehať budú podobne ako minulý rok, kultúrny program sa bude konať v hudobnom pavilóne, nebude chýbať sprievodný program pre deti a okolie fontány bude patriť predajným stánkom,“ informovala považskobystrická hovorkyňa.

Tá ďalej uviedla, že ako minulý rok, tak aj teraz, pôjde najmä o stánky s predajcami ručných výrobkov. „Nechceme, aby sa vianočné trhy zmenili na akúsi burzu. Ak by mal niekto záujem predávať na trhoch svoje výrobky, môže sa ozvať kultúrnym referentkám na mestskom úrade,“ doplnila.

Podľa Pagáč Kováčikovej chýbať samozrejme nebudú ani stánky s občerstvením, a teda aj vôňa punču a ďalších pochutín. „Kultúrny program si zatiaľ ešte necháme ako prekvapenie, ale určite sa majú občania na čo tešiť. Samozrejmosťou bude aj tradičný predaj vianočných živých stromčekov,“ dodala.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM