Filip Chudý Rôzne Video

Veterány premiérovo na pešej zóne v Považskej: VIDEO a FOTO priamo z centra

Považská Bystrica hostila desiatky exkluzívnych kúskov. Pozrite, ako to vyzeralo v centre, ktorá dýchala históriou.

Ilustračný obrázok k článku Veterány premiérovo na pešej zóne v Považskej: VIDEO a FOTO priamo z centra
65
Galéria

Veteránska rely Strážov Classic napísala v poslednú júnovú sobotu svoju štvrtú kapitolu, no táto mala úplne novú podobu. Vôbec premiérovo sa totiž dostali historické vozidlá na pešiu zónu priamo do centra nášho mesta. Desiatky veteránov obsadili celý priestor pešej zóny pri Troch vežiach. „Prihlásilo sa 131 účastníkov, ktorí sa tejto rely zúčastnili na 68 automobiloch a siedmich motocykloch. Navyše sme tu predstavili aj iné vozidlá, traktory a bicykle, keďže náš klub zachováva aj inú techniku,“ povedal riaditeľ rely Ján Húska z organizátorského Veteránu Klubu Manín Považská Bystrica.

„Mali sme tu naozaj exkluzívne kúsky. Veď sme tu mali aj Pragu Alfu z roku 1922, čo je najstaršie vozidlo, aké tu bolo. Ďalej Citroën Traction Avant BN 11, Chevrolet Corvette C3, Pilgrim AC Cobra Shellby atď. Proste každý si našiel tie svoje obľúbené značky, pričom veríme, že každým rokom sa bude sortiment rozširovať,“ konštatoval Húska.

Ako ďalej uviedol, išlo bez pochýb o jeden z najväčších zrazov historických vozidiel v Považskej Bystrici. „Po minuloročných skúsenostiach, keď sa nám zišlo 40 – 45 vozidiel, sme urobili väčšiu propagáciu, pričom sa prihlásilo viac ľudí, ako sme očakávali, ale to je len dobre. Navyše máme veľmi pozitívnu odozvu od ľudí na to, že sme veterány dostali premiérovo priamo do centra na pešiu zónu, kde sme ich aj odprezentovali,“ doplnil riaditeľ rely.

Zdroj: Dnes24.sk

Tohtoročná Strážov Classic mala tri etapy, pričom viedla cez viaceré okolité obce. Zastavila sa okrem Považskej Bystrice aj v Prejte, na letisku Slávnica, či v Lednici. Štart a cieľ bol v Považskom Podhradí.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Veteránska rely Strážov Classic: FOTO z považskobystrického centra
65
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM