Rôzne

Veľký záujem o školy v Považskej: Rodičia, toto musíte pribaliť deťom do aktovky

Do škôl v Považskej Bystrici má v pondelok nastúpiť 1345 školákov a 673 škôlkarov. Rodičia, pripravte deti na tieto úkony.

Ilustračný obrázok k článku Veľký záujem o školy v Považskej: Rodičia, toto musíte pribaliť deťom do aktovky
Zdroj: TASR

Do považskobystrických základných škôl chce v pondelok (1. 6.) v rámci reštartu školského roka nastúpiť 1345 žiakov 1. – 5. ročníka, čo je približne 82 percent školákov v tejto vekovej kategórii. Ako informoval vedúci odboru školstva a sociálnych vecí považskobystrickej radnice Jozef Bielik, do materských škôl je prihlásených 673 detí, čo je asi 53 percent všetkých škôlkarov.

Otvoria všetky

„Do pondelka 25. mája mohli rodičia prihlásiť svoje deti na dochádzku do základných a materských škôl, školských klubov, detských jaslí a na stravovanie v školských jedálňach počas realizácie opatrení na predchádzanie ochoreniu COVID-19. Záujem bol veľký, preto od 1. júna mesto Považská Bystrica otvorí všetky školy a zariadenia, samozrejme pri dodržaní maximálnych počtov,“ informoval Bielik.

Riaditelia a ostatní zamestnanci škôl, ako aj rodičia detí musia podľa neho zabezpečiť množstvo bezpečnostných opatrení pred aj počas otvorenia škôl a školských zariadení, aby sa predišlo prípadnému ďalšiemu šíreniu ochorenia COVID-19.

Povinný filter

„Deti bude čakať pri nástupe povinný ranný filter. Všetkým budú merať teplotu, budú sa používať dezinfekčné prostriedky na ruky. Dieťa bude musieť mať jednorazové papierové vreckovky, minimálne dve rúška. Keď prejde ranným filtrom, nebude musieť mať rúško pri činnosti vo svojej skupine. To isté platí pre zamestnancov,“ doplnil Bielik.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM