Rôzne Video

Vážska cyklotrasa je už pri okrese Považská: VIDEO a FOTO z jej otvorenia

Na Vážskej cyklotrase otvorili nový štvorkilometrový úsek. Ten sa dotýka nášho okresu, pričom opäť sa o niečo priblížila výstavba v našom okolí.

Ilustračný obrázok k článku Vážska cyklotrasa je už pri okrese Považská: VIDEO a FOTO z jej otvorenia
6
Galéria
Zdroj: TASR

Na plánovanej Vážskej cyklotrase, ktorá má spojiť Trnavský a Žilinský samosprávny kraj naprieč Trenčianskym krajom, otvorili v pondelok štvorkilometrový úsek z Púchova po priehradný múr Nosickej priehrady v obci Nimnica. Jeho výstavbu financoval zo svojho rozpočtu Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), celková investícia bola takmer tri milióny eur.

„Sľub, ktorý sme dali v minulom roku, že tento rok sa otvoria dva úseky Vážskej cyklotrasy, sa stal realitou. Po otvorení prvého, viac ako 13-kilometrového úseku z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom, dnes otvárame druhý nádherný úsek,“ skonštatoval predseda TSK Jaroslav Baška. Novootvorený úsek si spolu s predsedom TSK a ďalšími cyklistami vyskúšala aj ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD).

Úsek spájajúci Púchov s Kúpeľmi Nimnica je podľa neho výnimočný aj tým, že okrem tri metre širokého cyklochodníka je na ňom aj ďalší 1,5 metra široký pás určený pre peších a mamičky s kočíkmi.

„Od cyklotrás si sľubujeme, že ľudia urobia niečo pre svoje zdravie, životné prostredie chceme chrániť aj tým, že ľudia budú menej používať motorové prostriedky. Ďalším faktorom je bezpečnosť, pretože tento úsek cyklotrasy je úplne segregovaný od osobnej dopravy. A napokon chceme, aby viac ľudí chodilo do práce na bicykli,“ zdôraznil predseda TSK.

Zdroj: Dnes24.sk

Ako dodal, ambiciózny projekt stokilometrovej cyklotrasy bude pokračovať. Kraj má už právoplatné územné rozhodnutia na úsek z Nimnice do Považskej Bystrice, na úsek Nové Mesto nad Váhom – Trenčín a na úsek Považská Bystrica – Plevník-Drienové. Územné rozhodnutia na ďalšie tri úseky majú byť hotové do konca novembra.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

FOTO: Na Vážskej cyklotrase otvorili štvorkilometrový úsek z Púchova do Nimnice
6
Galéria
Zdroj: TASR

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM