Kultúra Video

V Pružinskej Dúpnej jaskyni to žilo: Unikátny koncert na VIDEO a FOTO

Obľúbené podujatie napísalo v Pružine svoju ďalšiu kapitolu. Druhú časť Zelenej modrej odložili.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Jubilejný 10. ročník podujatia Zelená modrá 2020 v Strážovských vrchoch tentoraz rozdelili na dve časti. Tradičný turistický pochod Čelkovská desiatka a country festival v Čelkovej Lehote presunuli na september. Unikátny koncert v jaskyni, ale i prehliadku jaskyne pravekých šeliem ponúkli v nedeľu 28. júna.

Ťahákom je koncert

„Ťažiskom programu bol deň otvorených dverí Pružinskej Dúpnej jaskyne. V rámci neho poskytujeme ľuďom možnosť prezrieť si túto jaskyňu v sprievode naozajstných jaskyniarov,“ povedal Bohuslav Kortman z Jaskyniarskeho klubu Strážovské vrchy.

Návštevníci sa mohli podľa jeho slov dozvedieť sa mnohé zaujímavosti. „Ponúkame im aj rozličné informačné materiály. Myslím si, že najväčším ťahákom je jaskynný koncert,“ doplnil.

Premiéra v jaskyni

O koncert v jaskyni sa v tomto ročníku postarala kapela Tieň. „V jaskyni sme doteraz ešte nehrali, hrali sme v chrámových priestoroch, kostoloch a pod. Najväčší problém bol ten, že vonku bolo 30 stupňov Celzia a vnútri 10, ale zobrali sme si veci na oblečenie,“ vyjadril sa člen skupiny Pavol Daňo s tým, že sa na koncert tešili.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si aj zábery z podujatia.

OBRAZOM: Zelená Modrá v Pružinskej Dúpnej jaskyni
9
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM