Kultúra

V Považskej zrušené tieto veľké akcie: Ako to bude s jarmokom?

Hoci sa pomaly vraciame do normálneho života, stále platia niektoré obmedzenia. Aj preto sa zrušili viaceré veľké podujatia v Považskej Bystrici.

Ilustračný obrázok k článku V Považskej zrušené tieto veľké akcie: Ako to bude s jarmokom?
Zdroj: Dnes24.sk

Krízový štáb mesta Považská Bystrica zasadal v pondelok 15. júna poslednýkrát. Na ňom však boli prijaté ešte podstatné rozhodnutia v oblasti veľkých a tradičných podujatí v našom meste.

Zrušené

Mesto informovalo, že na pondelkovom poslednom krízovom štábe sa jeho členovia zaoberali ešte niektorými organizačnými vecami. „Riešili napríklad, či tento rok usporiadať Helenské hodové slávnosti a Považskobystrický jarmok, keďže ich návštevnosť vždy presahuje povolenú hranicu 1 000 ľudí,“ oznámili.

„Nateraz boli zrušené Helenské hodové slávnosti. Cirkevné oslavy slávností budú, kultúrna časť, ktorú zabezpečovalo mesto, nebude. Rovnako tak Považskobystrický jarmok,“ uviedlo mesto.

Môžu prehodnotiť

Ak by sa však opatrenia podľa mesta uvoľnili a povolili by väčší počet návštevníkov na podujatiach, toto rozhodnutie radnica operatívne prehodnotí.

Považskobystričania už prišli o Dni mesta, ktoré tradične bývajú práve v tejto časti júna, pričom ešte v apríli ich plánovali spojiť s jarmokom. Kultúrne leto však bude, ale ako sme už informovali, prevládať na ňom majú miestni umelci.

Padol aj Rozprávkový les

Najnovšie bol zrušený aj považskobystrický Rozprávkový les, ktorý sa konal naposledy v roku 2018. „Vzhľadom na to, že sme odkázaní na čo najvyššiu účasť, súčasné limity nás obmedzujú. Zisk zo vstupného nám totiž pokrýva náklady a takto by nebola vykrytá ani polovica. Preto sme sa rozhodli tento ročník zrušiť, hoci bol v pláne a mali sme už pripravený aj program. Veríme, že jeho gro sa bude dať presunúť o rok, kedy by sme radi urobili opäť o niečo kvalitnejší ročník,“ povedal organizátor Peter Máťoš.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM