Filip Chudý Rôzne

V Považskej zriadili špeciálnu linku: Na týchto číslach možno požiadať o pomoc

Ak potrebujete pomoc v Považskej Bystrici, mesto zriadilo špeciálne linky. Pozrite si, koho všetkého sa to týka.

Ilustračný obrázok k článku V Považskej zriadili špeciálnu linku: Na týchto číslach možno požiadať o pomoc
Zdroj: TASR

Už sme vás informovali o iniciatíve „Považská Bystrica, spojme sa a pomôžme si,“ pri ktorej ide o pomoc seniorom, keďže mesto má obmedzené kapacity. Hľadali sa preto dobrovoľníci nad 18 rokov, ktorí sú ochotní pomôcť, pričom mesto informovalo, že sa ohlásili desiatky ľudí.

„Už tento týždeň začnú osamelým a zdravotne ťažko postihnutým občanom pomáhať. Radnica v súvislosti s tým zriadila aj špeciálnu linku,“ oznámilo mesto.

Cieľom je uľahčiť obstaranie nákupov základných potravín, hygienických potrieb alebo liekov. Obracať sa na mesto môžu osamelí seniori nad 70 rokov a zdravotne ťažko postihnutí občania.

Osamelí občania, seniori nad 70 rokov a ZŤP občania môžu svoj záujem o túto službu nahlasovať od pondelka do piatka v čase úradných hodín mestského úradu od 8.00 h do 11.00 h na telefónnych číslach: 0907 150 190, 4305 122, 4305 123 alebo emailom na zdena.danizova@po­vazska-bystrica, alena.urickova@po­vazska-bystrica, blanka.cvengro­sova@povazska-bystrica, prípadne vyplnením údajov na webovom sídle mesta.

Každý dobrovoľník bude mať pri sebe preukaz. A ten senior, ktorému pôjde dobrovoľník nákup zaniesť, bude presne vedieť kto má prísť, aby nedošlo k prípadnému zneužitiu, doplnilo mesto.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM