Filip Chudý Rôzne

V Považskej začal LOCKDOWN pre neočkovaných: Niekde vás pustia, inde nie! FOTO

Opatrenia sa pritvrdili aj v Považskobystrickom okrese. V niektorých prevádzkach už začali kontrolovať potvrdenia.

Ilustračný obrázok k článku V Považskej začal LOCKDOWN pre neočkovaných: Niekde vás pustia, inde nie! FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Od pondelka 22. novembra začal platiť aj v okrese Považská Bystrica tzv. lockdown pre neočkovaných, ako ho nazval premiér Eduard Heger (OĽANO). Neočkovaní môžu podľa opatrení chodiť len do esenciálnych obchodov, vôbec nemôžu chodiť napríklad do nákupných centier.

Samostatné kontroly

Boli sme sa pozrieť v považskobys­trickom centre, ako to funguje v praxi. Nákupné centrá zmenili na vchodových dverách inštrukcie, podľa ktorých fungujú v režime len OP (očkovaní, prekonali chorobu). Niekde si s tým námahu nerobili a len prečiarkli písmeno T v OTP režime…

Kontroly pri dverách do obchodných centier sme však nezažili.

Nie je tomu však všade, niektoré samostatné prevádzky, ktoré nie sú „esenciálne“, si kontroly už vykonávajú. Napríklad v nemenovanom kníhkupectve. Paradoxné však je, že v pondelok sa dalo ku knihám v Považskej Bystrici dostať vonku, kde ich ponúkali na stoloch v exteriéri. Podobne ako iné produkty, ktoré nemajú status „esenciálne“.

„Ak by sem prišli na kontrolu a zistili nedostatky, rovno nám môžu zavrieť obchod,“ vysvetlili nám v prevádzke, kde kontrolujú ľudí. „Nechceme ľudí deliť a ani si ich pohnevať, navyše ani poriadne nevieme, či a čo všetko môžeme kontrolovať,“ uviedli nám v ďalšom obchode, kde sme sa dostali voľne. Prevádzky nechceli byť menované v médiách, čo vzhľadom na okolnosti rešpektujeme.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Obed na lavičke

Niektoré obchody však mali na dverách informáciu, že sú nateraz zatvorené. Ďalšie obmedzili počty zákazníkov v predajni, preto sa čakalo aj pred dverami. Reštauračné zariadenia fungovali aspoň tak, že ponúkali jedlo „cez okienko“. Ľudia si chodili pre svoje balíčky a išli preč. Našli sa aj takí, čo si obed vychutnali rovno na lavičkách v centre.

Trenčianska krajská polícia v pondelok na sociálnej sieti oznámila, že začala intenzívne kontroly. „Kontrolujeme nové opatrenia v priestoroch, kde sa vyžaduje potvrdenie o očkovaní, alebo prekonaní ochorenia. Pri kontrolách budeme poskytovať súčinnosť regionálnym úradom verejného zdravotníctva,“ ozrejmili.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Lockdownové popoludnie v centre Považskej Bystrice.

FOTO: Lockdownové popoludnie v centre Považskej Bystrice
7
Galéria

Správy z Považia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM