Filip Chudý Rôzne Iné športy

V Považskej rastie nový športový areál: Kde sa dočkajú domáceho ihriska?

Pri známej považskobystrickej mestskej časti má ešte tento rok vyrásť väčšie športovisko. Pre koho má byť prioritne určené?

Ilustračný obrázok k článku V Považskej rastie nový športový areál: Kde sa dočkajú domáceho ihriska?
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

V považskobys­trickej časti Dušianica, ktorá prepája Považskú Bystricu s Dolným Moštencom, pribudne nové cvičné ihrisko prioritne určené pre dobrovoľných hasičov z Horného a Dolného Moštenca. Vyrastie na nevyužívanej ploche v rozlohe takmer 7000 m2. Nové ihrisko by ale podľa slov primátora Karola Janasa malo slúžiť aj deťom z oboch Moštencov, pretože ani v jednej z týchto mestských častí nie je seriózne väčšie športovisko.

„Prioritou ale je, aby sme tu spravili cvičisko pre hasičov, pretože v našom meste máme momentálne desať hasičských zborov. Robia naozaj veľmi dobrú prácu a potrebujú aj priestory, aby mohli trénovať a zdokonaľovať sa,“ uviedol Janas.

Po zemných prácach nasleduje navážka zeminy, následne sa areál celý oplotí, vybudujú sa tu betónové základy a postupne by tu chceli urobiť aj sociálne zariadenia tak, aby tu hasiči mali dôstojné podmienky na svoju prípravu. „Chceme, aby to bolo tento rok, aby sa tu už v lete mohli pripravovať či už na hasičské súťaže, ale aj na zásahy, ktorých si prajeme, aby bolo čo najmenej. Ale určite na prípravu potrebujú vhodné a kvalitné podmienky. Bol to jediný vhodný areál v meste, ktorý sme mohli pre hasičov vyčleniť. Nepredpokladám, že by to mali byť vysoké náklady,“ povedal primátor.

Podľa mestského poslanca za tieto mestské časti Petra Zvaka požiadavka na ihrisko prišla od dobrovoľných hasičov z Horného i Dolného Moštenca, keďže nemali kde cvičiť. „Hľadali sme nejaký spôsob, nakoniec sa našiel tento areál. Hasiči chcú pri prácach svojpomocne prispieť. Vedľa ihriska je aj potôčik, ktorý sa vyčistí. Odtiaľ budú potrebovať vodu. Vždy bolo na dedine nejaké ihrisko a toto je taká náplasť pre dediny, ktoré nemajú ihrisko. Nebudú ho využívať iba hasiči, ale deti a rodiny si sem môžu prísť zakopať a zahrať sa,“ ozrejmil Zvak.

A hoci to podľa neho nie je priamo v Moštenci, hasiči majú svoje prostriedky na to, aby sa sem vedeli dopraviť. „V minulých rokoch sa im zakúpila technika a autá, takže s nácvikom problém nebude. Doteraz chodili za plaváreň, kde nám mesto poskytlo priestor na tréning. Teraz to už budú mať bližšie a ušetria sa aj financie. Domáci sa môžu prísť pozrieť, bude to už také naše domáce ihrisko,“ doplnil Zvak, ktorý bude rád, keď naň budú chodiť aj ďalší.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM