Rôzne

V Považskej pribudlo nové multifunkčné ihrisko s najmodernejším povrchom, FOTO

Nové multifunkčné ihrisko v Považskej Bystrici bude slúžiť najmä stredoškolákom. K dispozícii má byť v rámci kampusu.

Ilustračný obrázok k článku V Považskej pribudlo nové multifunkčné ihrisko s najmodernejším povrchom, FOTO
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) postavil v areáli Strednej odbornej školy (SOŠ) strojníckej v Považskej Bystrici moderné multifunkčné ihrisko. Slúžiť bude aj študentom okolitých škôl, do jeho výstavby investoval kraj viac ako 200 000 eur.

Otvorené pre žiakov

Podľa predsedu TSK Jaroslava Bašku v SOŠ strojníckej študuje aktuálne 570 žiakov, v jej blízkosti sú však aj ďalšie stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK – obchodná akadémia, stredná zdravotnícka škola a gymnázium, ale aj školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.

„Je to taký stredoškolský kampus, spoločne s tým v Trenčíne jeden z najväčších, kde len na stredných školách študuje viac ako 1 600 žiakov. Verím, že toto ihrisko bude čo najviac otvorené pre všetkých športuchtivých žiakov,“ povedal počas odovzdania ihriska do užívania Baška.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Moderný povrch

Ako informoval zástupca zhotoviteľa Miroslav Kováč, ide o ihrisko s najmodernejším povrchom určeným na športy ako je volejbal, basketbal, tenis či minifutbal.

„Rozmery ihriska sú 34,5 × 18 metrov, jeho ochrannú bariéru tvorí mantinel a päť metrov vysoké ochranné siete, disponuje bezbariérovým prístupom aj osvetlením,“ doplnil Kováč s tým, že súčasťou ihriska je kamerový systém.

„Výrazne sa nám zlepšia podmienky na výchovno-vzdelávací proces a zvýši sa aj kvalita telesnej výchovy a krúžková činnosť. Podarilo sa nám zrekonštruovať celý areál, pretože táto investícia bola spojená aj s vybudovaním prístupovej cesty,“ povedal riaditeľ školy Štefan Capák.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si, ako vyzerá.

FOTO: Nové multifunkčné ihrisko v Považskej Bystrici slúži najmä stredoškolákom
5
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM