Šport Iné športy

V Považskej nechcú podliezť latku: Dorazili posily i sľubné správy z kádra

Hovorí sa, že ťažšie je obhájiť ako získať. Či je to pravda, to si na vlastnej koži vyskúšajú aj považskobystrickí hokejbalisti.

Ilustračný obrázok k článku V Považskej nechcú podliezť latku: Dorazili posily i sľubné správy z kádra
36
Galéria
Zdroj: TASR/Michal Runák

Hokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica sa len v auguste tešili z premiérového majstrovského titulu a už pre nich štartuje nová sezóna. V jej úvode ich čaká dvojzápas na východe. V sobotu 26. septembra o 14.00 hod. hrajú vo Svidníku a v nedeľu 27. septembra o 13.00 hod. nastúpia na predohrávku 13. kola v Spišskej Belej proti Kežmarku. Doma sa prvýkrát predstavia až v sobotu 17. októbra o 13.00 hod., keď v repríze finále privítajú LG Green Staff Bratislava.

Posily

„Nechceme podliezať latku. Nebude to však jednoduché a samozrejmé. Základný cieľ postúpiť do play-off z čo najvyššej pozície, no a potom sa chceme dostať čo najďalej,“ ozrejmil klubové ambície pred novou sezónou manažér Martin Kolek.

Pomôcť ich napĺňať majú nové posily z Košíc, útočník Dávid Reľovský a obranca Denis Kundľa. „Ešte máme nejaké veci otvorené, pričom káder by sme riešili aj na základe aktuálneho zdravotného stavu,“ povedal manažér úradujúceho majstra.

Je to otvorené

Ďalšou dobrou správou je to, že majstrovský káder sa podarilo udržať, hoci viacerí naznačovali možný koniec kariéry. „Tí, čo hovorili o konci kariéry, tak pri nich to až také definitívne nie je. Chalanom totiž šport aj partia v kabíne chýba. Tréningov sa zúčastňujú, pričom je len na nich, kedy by sa mohli zapojiť aj do zápasov. My budeme radi, keď zostanú,“ konštatoval Kolek.

Veľkými oporami v play-off boli útočníci Boris Oravec a Patrik Svitana. „S nimi je to otvorené, obaja však majú svoje aktivity. Pinči Svitana síce povedal, že hokejbalu dáva zbohom, ale nikdy neviete, čo bude na jar, takže to nechávame otvorené,“ dodal klubový manažér s tým, že jedinými potvrdenými odchodmi sú Ľubomír Šandor (kvôli pracovným povinnostiam je v Košiciach) a Radovan Dejneka (návrat z hosťovania do Prahy).

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM