Samospráva Komunálne voľby

Začala štvrtá vláda Karola Janasa: Primátorovi hneď zvýšili plat o 50 percent

Na prvom zastupiteľstve najviac vzruchu priniesol bod o zvýšení platu primátora. Poslanci mu odhlasovali plat 5 831 eur.

Ilustračný obrázok k článku Začala štvrtá vláda Karola Janasa: Primátorovi hneď zvýšili plat o 50 percent
Zdroj: Dnes24.sk

Staronový primátor Považskej Bystrice Karol Janas a novozvolení poslanci mestského parlamentu na pondelkovom (21. 11.) ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva zložili sľub a ujali sa mandátov.

Janas (Hlas-SD, Smer-SD, SNS) začal svoje štvrté volebné obdobie vo funkcii primátora.

V októbrových voľbách mu dalo hlas 7132 Považsko­bystričanov (50,93 percenta). Druhý skončil diplomat Maroš Chudovský (nezávislý), ktorý získal 5485 hlasov (39,17 percenta). Nik z ďalších šiestich protikandidátov neprekročil štvorpercentnú hranicu.

V 25-člennom mestskom zastupiteľstve je desať nezávislých poslancov, deväť poslancov má koalícia Hlas-SD, Smer-SD, SNS, traja poslanci sú z KDH, po jednom poslancovi majú Progresívne Slovensko, SaS a strana SPOLU.

„Vstupujeme do neistoty. Nevieme, ako sa bude vyvíjať hospodárenie štátu a naň nadväzujúce hospodárenie samospráv. Verím, že aj naďalej sa budeme môcť oprieť o poslancov mestského zastupiteľstva. Som presvedčený, že každý jeden z vás sem prišiel s tým, že spoločným vedením mesta vytvoríme dobrý tím, ktorý bude budovať úspešnú Považskú Bystricu,“ povedal v príhovore k poslancom Janas.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM