Rôzne Video

V Manínskej tiesňave ukončili letnú sezónu: V zime čakajú krásnu prírodu, VIDEO

Turisti sa stretli v Manínskej tiesňave, kde symbolicky ukončili letnú turistickú sezónu a už sa tešia na zimnú.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Symbolicky veľkým kľúčom uzamkli v nedeľu turisti letnú sezónu v Manínskej tiesňave pri Považskej Bystrici. V národnej prírodnej rezervácii sa v rámci hviezdicového stretnutia zišli viacerí z okolitých miest i obcí.

Mohlo by vás zaujímať

Úžasná sezóna

Symbolicky uzamknúť tiesňavu prišiel i Štefan z turistického klubu Spartak z Považskej Bystrice. „Na turistiku chodíme každý týždeň, hory, to je naše. Radi chodíme, radi sa stretávame, sme dobrá partia,“ povedal Štefan.

Tohtoročnú turistickú sezónu zhodnotil ako úžasnú, na pešo prešli približne 500 kilometrov. „V zime to budú bežky i chodenie po horách,“ dodal.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Manínsky potok nezamŕza

Hviezdicové stretnutie v Manínskej úžine organizuje klub turistov Manín z Považskej Teplej dvakrát do roka. „Je to také symbolické stretnutie ľudí, priateľov športu, turistiky,“ doplnil člen klubu turistov Daniel Smatana.

Letná turistika bola v Manínskej tiesňave podľa neho veľmi dobre zastúpená, na akciách klubu Manín či spriatelených klubov sa tam zúčastnilo veľa ľudí. „V zime tu určite môžeme čakať krásnu prírodu, máme tu Manínsky potok, ktorý nezamŕza, drží si stále určitú teplotu. Treba sa pripraviť na to, že tu bude šmykľavo, určite si treba na to dávať pozor,“ priblížil Smatana.

V Manínskej úžine sú zastúpení vodáci, cyklisti i bežkári. Bežkárske podmienky sú podľa Smatanu veľmi dobré, dá sa stadiaľ ísť na Vrchteplú či Súľov.

Pozrite si, ako to vyzeralo priamo na mieste.

FOTO: Uzamknutie Manínskej tiesňavy na ukončení letnej sezóny
7
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM