Kultúra

Už ich možno navštíviť: Podmienky vstupu do múzea a knižnice v Považskej

Po ďalšej vlne uvoľnenia vládnych opatrení prišlo aj na otvorenie kultúrnych inštitúcií. Ako to je v Považskej Bystrici?

Ilustračný obrázok k článku Už ich možno navštíviť: Podmienky vstupu do múzea a knižnice v Považskej
Zdroj: TASR

Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) bude pre verejnosť otvorené od pondelka 11. mája 2020. Informovala o tom jeho riaditeľka Petronela Rágulová.

Rovnako bude od tohto termínu opäť otvorená aj Považská knižnica, ktorá tiež spadá pod TSK. Treba však počítať s dodržiavaním viacerých bezpečnostno-hygienických opatrení. Oznámila knižnica na svojej stránke.

Podmienky vstupu pre verejnosť do múzea:

  • vstup do múzea len možný len s prekrytím dýchacích ciest (rúškom alebo šatkou)
  • po vstupe do priestorov múzea je nutná dezinfekcia rúk
  • maximálny počet ľudí na priestor: 7 osôb
  • návštevníci musia dodržovať diskrétnu zónu od ďalších osôb 2 metre

„Nakoľko však v súčasnosti prebieha demontáž pôvodnej výstavy a inštalácia novej, neočakávame v mesiaci máj veľkú návštevnosť verejnosti. Rovnako neorganizujeme iné hromadné podujatia,“ povedala Rágulová.

Výstavy

Ako ďalej uviedla, v Považskej Bystrici je pre verejnosť k dispozícii stála expozícia Prechádzka našou prírodou, možnosť zakúpenia odbornej literatúry a suvenírov, bádanie v zbierkovom fonde, odborné konzultácie atď.

Za rovnakých hygienických podmienok si návštevníci môžu pozrieť stále výstavy v Kaštieli v Bohuniciach, Župnom dome v Púchove a skanzen v Hornej Marikovej. Doplnila riaditeľka Vlastivedného múzea v Považskej Bystrici

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM