Filip Chudý Rôzne Video

Už aj v Považskej Bystrici: Testovanie na koronavírus priamo z auta, VIDEO

Pokiaľ chceme čo najrýchlejšie vyhrať boj s koronavírusom, je potrebné testovanie. Flexibilným spôsobom je metóda drive-through.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

V súvislosti s novým koronavírusom sa dlhšie spomína aj to, že by mal byť taktiež zavedený systém testovania drive-through, ktorý umožňuje pacientom vyšetrenie na možné ochorenia COVID-19 bez toho, aby vyšli z auta.

Tento druh testovania pod názvom drive-in spustila už minulý týždeň Univerzitná nemocnica Luisa Pasteura Košice a pridali sa aj v hlavnom meste Slovenska. Corona-Drive umiestnili pred Železničnou nemocnicou a poliklinikou na Trnavskom mýte v Bratislave. Takýto druh testovania prichádza teraz aj k nám.

Prvých jedenásť

„Od utorka 24. marca začína fungovať aj mobilný odber. Na utorok máme nahlásených 11 pacientov na odber z celého regiónu, na ktorom pôsobíme, čiže nie iba z Považskej Bystrice,“ povedala regionálna hygienička Renata Beníková.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Považskej Bystrici pôsobí na území okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava.

Ako to funguje?

Regionálna hygienička ozrejmila, že na mobilný odber príde sanitka, ktorá je zabezpečená z Trenčianskeho samosprávneho kraja a má vyhradené miesto v areáli Nemocnice s poliklinikou Považská Bystrica. „Tam pacienti prídu so svojím autom, z ktorého nevychádzajú. Urobí sa im výter a hneď odchádzajú domov,“ opísala Beníková systém odberu.

Prezídium Hasičského a záchranného zboru na svojej facebookovej stránke zverejnilo zábery od fotografa Milana Dermeka, ako prebieha odber vzoriek osobám s podozrením na ochorenie COVID-19 pred Nemocnicou s poliklinikou v Považskej Bystrici, ktoré zabezpečili hasiči z OR HaZZ v Trenčíne. Pozrite nižšie.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Hrdinovia dnešnej doby: Mobilný odber vzoriek v Považskej Bystrici na FOTO
5
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM