Filip Chudý Iné športy

Úspech Lucie Slaničkovej: Považskobystričanka zažiarila na veľkom podujatí! FOTO

Lucia Slaničková z Považskej Bystrice prekonala 27 rokov starý slovenský rekord, a to rovno na európskom šampionáte. A už má namierené do Afriky!

Ilustračný obrázok k článku Úspech Lucie Slaničkovej: Považskobystričanka zažiarila na veľkom podujatí! FOTO
Zdroj: TASR

Víkendové 34. halové majstrovstvá Európy (HME) v atletike v Belehrade dopadli pre Slovensko veľmi pozitívne, o čo sa výraznou mierou pričinila aj viacbojárka Lucia Slaničková. Táto 28-ročná Považskobystričanka totiž v päťboji prekonala v jednotlivých disciplínach až štyri osobné rekordy, čo v konečnom súčte prinieslo zisk 4409 bodov. Slaničková tak prekonala 27 rokov starý slovenský rekord Marcely Podrackej. No nielen to, pretože obsadila vďaka tomu aj nečakané deviate miesto, čo je jedno z najlepších umiestnení slovenských atlétov na týchto HME.

„Pred štartom som na rekord nechcela myslieť, aj keď som v kútiku duše verila, že by to mohlo vyjsť. Pocity sú fantastické, všetci z okolia mi gratulovali a chválili ma, že sa im to páčilo. Mali ma na očiach celý deň,“ povedala Lucia Slaničková. Tá spolu so súperkami vôbec celé HME v Belehrade otvorila, keďže viacbojársky beh žien na 60 m cez prekážky bol prvou disciplínou šampionátu. Už v ňom si vytvorila nový halový osobný rekord (8,60 s), ďalšie potom vo výške (178 cm), diaľke (635 cm) i na 800 m (2:15,40 min). Len v guli zaostala za vlastným osobákom o sedem cm (11,30 m). „Vedeli sme spoločne s trénerom Ptáčnikom, že formu mám. U mňa je dôležitá pohoda. Tú som si vytvorila, a potom to šlo všetko samo,“ uviedla k vlastným rekordom naša atlétka.

„S vystúpením na HME som nadmieru spokojná. Bol to pre mňa krásny zážitok. Prvý viacboj na veľkej akcii, osobné maximá a ešte národný rekord. Určite to bol môj doterajší najväčších úspech v kariére, moje najlepšie umiestnenie aj predstavenie na medzinárodnom podujatí,“ konštatovala Lucia Slaničková.

Tá mala po návrate z Belehradu veľa povinností, a to aj mediálnych, no teraz sa už začína sústrediť na letnú sezónu, keďže halová európskym šampionátom skončila. „Teraz v stredu už odlietam na 7-týždňové sústredenie do juhoafrického Potchefstroomu, kde sa budem pripravovať na letnú sezónu. Teším sa do tepla a na podmienky, ktoré sú v Afrike fantastické,“ vyjadrila sa viacbojárka z Považskej Bystrice.

Potchefstroom je univerzitné mesto neďaleko Johannesburgu, v ktorom sa pravidelne pripravujú na letnú sezónu mnohí nielen európski atléti. „Plán je zostať zdravá a pripraviť sa minimálne tak dobre ako teraz. Keď z toho bude limit na majstrovstvá sveta v Londýne, bude to ďalší splnený sen,“ povedala o svojich plánoch pred letnou sezónou úspešná Považskobystri­čanka.

Vítanie úspešných slovenských atlétov: Aj Považskobystričanky Lucie Slaničkovej
2
Galéria
Zdroj: TASR

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystri­čania po ťažkej prehre vstali: Pomohol Biel a hlavne tribúny! FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM