Šport Iné športy

Turnaj olympijských nádejí: V nominácii aj útočník Považskej Bystrice Jakub Križan

Ďalšia dôležitá previerka čaká na slovenskú hokejovú reprezentáciu do 18 rokov. Na turnaj do Budapešti bol nominovaný aj považskobystrický odchovanec.

Ilustračný obrázok k článku Turnaj olympijských nádejí: V nominácii aj útočník Považskej Bystrice Jakub Križan
Zdroj: TASR/SZĽH/Andrej Galica

Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 18 rokov čaká po úspešnom vystúpení na Hlinka Gretzky Cupe s historickým umiestnením na druhej priečke ďalšia medzinárodná akcia. Od štvrtka sa predstaví na Turnaji olympijských nádejí v Budapešti s papierovo slabším obsadením súperov, ale aj výrazne pozmenenou súpiskou. Z tímu, ktorý sa predstavil na Hlinka Gretzky Cupe, sa na nej nachádza len sedem hráčov.

Ťažká nominácia

V nominácii je aj 17-ročný útočník HK´95 Považská Bystrica Jakub Križan.

Tréner SR „18“ Ivan Feneš priznal, že nominácia na výcvikový tábor v Piešťanoch a následný turnaj v Budapešti sa rodila veľmi ťažko. Ešte na poslednú chvíľu v nej pre rôzne dôvody musel trénerský štáb robiť viaceré korektúry. „Veľa hráčov nám odmietlo účasť v kempe reprezentácie, pretože chcú v kluboch bojovať o miesto, z čoho som nemilo prekvapený. Najmä po tom, aký výsledok dosiahla osemnástka na Hlinka Gretzky Cupe. Poviem pravdu, nominácia nie je úplne podľa našich predstáv,“ uviedol Feneš pre hockeyslovaki­a.sk.

Športové správy

Medzinárodná konfrontácia

Zároveň doplnil, že v súčasnom hráčskom menoslove sa nachádza už aj gro hokejistov, ktorí majú záujem pokračovať s osemnástkou v rámci projektu centralizovanej prípravy. Ten štartuje už onedlho: „V súčasnom kádri je základ zostavy projektu centralizovanej prípravy. Minimálne teda 10 až 12 chlapcov z neho má záujem o túto cestu, ktorú ponúkame. Chcú sa na nej zlepšovať, chcú podmienky na Slovensku využiť. My sa tešíme na spoluprácu s nimi.“

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Generálkou na sezónne fungovanie projektu bude práve Turnaj olympijských nádejí v Budapešti, ktorí už slovenskí reprezentanti do 18 rokov pod vedením súčasného trénerského štábu jasne vyhrali. Tento rok si naň zmerajú sily s rovesníkmi z Talianska, Poľska a domáceho Maďarska. „Každá medzinárodná konfrontácia je vítaná. Tá v Budapešti sa môže javiť, že je na trošku slabšej úrovni, ale netreba to podceňovať. Musíme sa dobre pripraviť a turnaj ísť vyhrať,“ dodal Feneš pre web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Program Turnaja olympijských nádejí hráčov do 18 rokov v Budapešti:

štvrtok 26. augusta
15.30 Slovensko – Taliansko
19.00 Poľsko – Maďarsko

piatok 27. augusta
15.30 Slovensko – Poľsko
19.00 Taliansko – Maďarsko

sobota 28. augusta
10.30 Taliansko – Poľsko
14.00 Maďarsko – Slovensko

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM