Filip Chudý Kultúra

Tretí pokus na považskobystrickú rozprávku: Rodiny s deťmi sa môžu tešiť

Obľúbené podujatie v Považskej Bystrici sa tento rok muselo už dvakrát odložiť, ale tentoraz to vraj už vyjde.

Ilustračný obrázok k článku Tretí pokus na považskobystrickú rozprávku: Rodiny s deťmi sa môžu tešiť
Zdroj: Rozprávkový les

Považskobystrický Rozprávkový les 2018 bude mať v nedeľu 16. septembra tretí pokus na to, aby napísal v areáli ZŠ SNP a miestneho lesoparku svoju deviatu kapitolu. Pôvodne sa mal konať 24. júna, ale nepriaznivé počasie bolo proti, rovnako, ako 26. augusta, keď bol plánovaný jeho prvý náhradný termín. Organizátor podujatia Peter Máťoš verí, že tretíkrát im tento ročník počasie nezruší. „Akcia sa v nedeľu uskutoční, keďže predpovede sú priaznivé. Tretí pokus nám už vyjde,“ vyriekol a zároveň priblížil pripravovaný program, ktorý sa od pôvodného júnového plánu nelíši.

„Osvedčili sa nám zábavné atrakcie, ktoré sú situované v areáli školy, preto budú opäť. Čiže v hlavnom dejisku podujatia bude veľa nafukovacích atrakcií rôzneho typu, pričom niektoré z nich ľudia v našom meste možno ešte ani nevideli. Ďalším lákadlom bude to, že Rozprávkový les ponúkne viacero rozprávok, ktoré budú profesionálne pripravené, od protagonistov až po ozvučenie,“ povedal Máťoš.

Ako ďalej prezradil, opäť budú spolupracovať s TV Minimax, ktorá zabezpečuje kompletný program dole na hlavnom stanovisku. „Ten bude aj so známou moderátorkou Barborou Chlebcovou a viacerými postavičkami, ktoré deti poznajú z televízie, preto sa majú na čo tešiť. Nebude chýbať ani selfie stena, ktorá sa pred rokom osvedčila, pričom rodiny dostanú fotku na počkanie,“ doplnil.

Organizátori sa snažili zachovať osvedčený formát, len pozmenili program, pričom rozprávky majú byť tento rok netradične tradičné, pričom podujatie je robené pre rodiny s deťmi. Rozprávkový les prebehne v nedeľu od 13:30 do 18:00. Vstupné je 3 eurá, deti do troch rokov zadarmo. „Služby idú hore, niektoré veci zdraželi, preto sme na to museli zareagovať, keďže náklady sa blížia k päťmiestnej sume, ale vstupné sa snažíme držať v prijateľných hodnotách,“ uviedol Máťoš s tým, že účastnícky rekord podujatia je 3 100 ľudí.

Ak máte možnosť, radšej sa prepravte na podujatie MHD, ktoré ponúkne mimoriadne spoje zo sídliska Rozkvet s nápisom Rozprávkový les. Na ten pôjde spoj po trase autobusu č. 11 z Rozkvetu na SNP otoč od 13:00 a 14:30. Zo SNP otoč pôjde späť autobus o 15:00 a 17:00.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM