Filip Chudý Rôzne

TOP 10 najčítanejších článkov roka 2018: Považskú zaujali dedinky i obchoďáky

Rok 2018 nebol na udalosti skúpy. Ľudia z Považskej a okolia nechceli vedieť len smutné správy, ale aj tie pozitívnejšie. Ktoré články dominovali?

Ilustračný obrázok k článku TOP 10 najčítanejších článkov roka 2018: Považskú zaujali dedinky i obchoďáky
Zdroj: Ilustračné foto

1. Hľadanie najsympatickejšej obce okresu

Dedinky v Považskobys­trickom okrese bojovali o titul najsympatickejšej obce, pričom ste o tom rozhodovali vy svojimi hlasmi. Najviac hlasov nakoniec dostala najmenšia obec nášho okresu z Podskalia. A aké bolo ďalšie poradie?

2. Kaufland mieril do Považskej

Prvým megamarketom v Považskej Bystrici bola Hypernova, ktorú v centre nášho mesta otvorili 4. decembra 2001. Neskôr prešla pod Terno, no po takmer 17 rokoch táto predajňa v našom meste skončila. Nahradil ju Kaufland, o čom sme vás informovali ako prví, pričom táto správa zaujala tisíce ľudí. Rovnako ako tá, keď sme vám prezradili neskôr aj dátum otvorenia.

3. Budúca podoba trate v Milochove

Modernizácia železničnej trate, ktorá prebieha aj v našom meste, je stále v plnom prúde. Najviac sa dotýka mestskej časti Milochov. Priniesli sme vám vizualizácie budúcej podoby tamojšej železničnej trate a jej okolia, ktoré hneď zaujali. Zaujímavosťou je to, že výstavba železnice bodovala u nás aj v roku 2017, keďže spôsobila okrem iného uzávierky, čo bol vtedy najčítanejší článok roka.

4. Rekonštrukcia obchoďáku v centre

Známy považskobystrický obchodný dom Banco sa začal v marci rekonštruovať. Začiatkom jari sme priniesli aj vizualizácie toho, ako bude vyzerať, čo našich čitateľov veľmi zaujalo.

5. Záujem o kultúrne leto

Kultúrne leto 2018 v Považskej Bystrici, ktorého hlavná porcia sa odohrávala pri fontáne v centrálnej mestskej zóne, ponúklo viacero podujatí. Začiatkom letných prázdnin sme vám priniesli zoznam jednotlivých akcií, ktorý upútal. Neskôr sme prinášali aj podrobnejšie informácie o tých najväčších, pričom mimoriadnu pozornosť čitateľov vzbudili správy o food festivale Piknik na fontáne.

6. Záverečná fáza revitalizácie centra

V považskobys­trickej centrálnej mestskej zóne sa v máji začala záverečná fáza jej revitalizácie, ktorá sa týkala časti, ktorá je najbližšie k starému cintorínu. Priniesli sme vám vizualizácie, ako to malo približne vyzerať po dokončení, pričom ich už viete porovnať s realitou.

7. Veľký požiar na SNP

Jednou z top udalostí tohto roka v našom meste bol aj veľký požiar na SNP, ktorý vypukol 10. apríla večer. Išlo o budovu bývalej základnej školy a bývalého Molimatu. A bodovala medzi vami nielen správa o ňom, ale rovnako o necelý mesiac aj o tom, čo prinieslo vyšetrovanie príčiny požiaru.

8. Ďalšie atrakcie na Podhradskom mori

Čoraz väčšej popularite ľudí z Považskej Bystrice a okolia sa teší Podhradské more. Táto oddychová lokalita si pripravila aj tento rok nové atrakcie, ktoré lákali nielen k vode, ale aj k článku. Mimochodom, článok o Podhradskom mori sa dostal do top 10 aj v roku 2017.

9. Nový obchodný dom v Považskej

Obchoďáky v našom meste a okolí tento rok naozaj bodovali, veď do top 10 sa dostali až tri rôzne. Len nedávno pribudlo Obchodné centrum Považská Bystrica, no a vás zaujímalo to, kedy sa otvorí a čo v ňom bude.

10. Pohotovosť v noci zavretá

Hneď v úvode roka 2018 sme priniesli správu o zmene na považskobystrickej pohotovosti, ktorá zmenila ordinačné hodiny. Nielen Považskobystri­čania, ale aj ľudia z okolitých obcí boli dlhodobo zvyknutí, že ich v noci ošetria na pohotovosti, lenže tomu je koniec.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračná koláž (zdroje: Lukáš Bielik, Reming Consult, Tomáš Hajdík, Dnes24.sk)

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM