Krimi

Tomáš (25) a Jaro (30) z Považskej majú problém: Dve a pol tony nebezpečného odpadu skončilo pri rieke!

Podľa slov polície nechali dvaja Považskobystričania nebezpečný odpad pohodený pri jazere v Ilave, za čo im hrozí dlhší pobyt za mrežami.

Ilustračný obrázok k článku Tomáš (25) a Jaro (30) z Považskej majú problém: Dve a pol tony nebezpečného odpadu skončilo pri rieke!
Zdroj: Policajný zbor SR

Policajti z Ilavy obvinili z prečinu „neoprávnené nakladanie s odpadmi“ spáchaného v spolupáchateľstve 25-ročného Tomáša a 30-ročného Jaroslava, obaja sú z Považskej Bystrice.

„Jaroslav koncom januára (dňa 30. januára v ranných hodinách) na príkaz Tomáša prišiel spolu s ďalším mužom na nákladnom aute Mercedes k neobývanému objektu v Ilave, ktorý je Tomášovým majetkom a postupne z auta vyniesli 60 umelohmotných a kovových nádob s obsahom nebezpečných látok. Odpad v nádobách, vrátane obalov predstavoval cca 2476 kg nádob. Toto množstvo potom Jaroslav na dva krát odviezol na nákladnom aute k Ilavskému štrkovisku a všetky nádoby nechal voľne položené asi 5 m od vody. Tieto nechal na dvoch nelegálnych skládkach,“ informovala hovorkyňa hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Elena Antalová.

Podľa policajnej hovorkyne materiál v nádobách obsahoval nebezpečné agrochemické látky, ktoré sa môžu používať výhradne v poľnohospodár­stve. Obvinení tak podľa polície neoprávnene nakladali s odpadmi a vydali životné prostredie do nebezpečenstva vzniku väčšej škody. „Na likvidáciu odpadu z miesta, kde ho obvinení uložili a jeho ekologické zneškodnenie bola vynaložená pomerne veľká suma a to 13219 €. Obom mužom za tento skutok v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody až na tri roky,“ dodala Elena Antalová.

Môže vás zaujímať:

Peter (47) zo známej dediny nášho okresu si zrejme myslel, že mu to prejde: Za čin v lese mu hrozí basa!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM