Kultúra

Tohtotýždňové dianie v Považskej Bystrici: Prehľad podujatí, ktoré vám pomôžu zahnať nudu

Kvalitný oddych vždy príde vhod. A vyraziť si na zaujímavú akciu, rozhodne patrí medzi super spôsob relaxu. Prinášame vám preto prehľad zaujímavých podujatí, ktoré vám odporúčame v Považskej Bystrici zažiť.

Ilustračný obrázok k článku Tohtotýždňové dianie v Považskej Bystrici: Prehľad podujatí, ktoré vám pomôžu zahnať nudu
Zdroj: Dnes24.sk

Barani

11. apríla o 18:30, kino Mier

Kiddi pije a rád strieľa. Gummi nepije ani nestrieľa. Sú to bratia, ktorí spolu neprehovorili už 40 rokov ani slovo a jediné, čo majú spoločné, je láska k ovciam. O tom je v skratke príbeh tohto islandského filmu, ktorý sa dostal až do nášho kina.

Hádzaná: Považská Bystrica – Nové Zámky

13. apríla o 18:00, športová hala

V poslednom domácom zápase tejto sezóny privítajú hádzanári MŠK Nové Zámky. A hoci následne hráme ešte v Prešove, toto bude akási tohtosezónna rozlúčka s vlastnými priaznivcami, na ktorej nemôže chýbať.

Mafiánke historky

13. apríla o 19:00, kino Mier

Divadelná komédia, ktorá vznikla začiatkom tohto tisícročia a postupne obletela celé Slovensko. Hra vznikala priamo na divadelných doskách interakciou hercov a režiséra a je obohatená množstvom improvizačných vsuviek jednotlivých protagonistov, preto každé jedno predstavenie možno považovať za jedinečné. V hlavných úlohách známi herci zo seriálu Mafstory.

Londýn v plameňoch

15. apríla o 18:30, kino Mier

Biely dom už dobyli a teraz si teroristi zoberú ešte väčšie sústo. Na pohreb britského premiéra sa zídu lídri celého západného sveta a vďaka bezpečnostným manévrom by Londýn v tej chvíli mal byť tým najbezpečnejším miestom na zemi. Akčný americký film s Gerardom Butlerom a Morganom Freemanom.

Agáva

16. apríla o 18:30, kino Mier

Máte už plné zuby zahraničných filmov? Ak áno, potom je v ponuke aj jeden domáci v hlavnej úlohe s Milanom Kňažkom. Zahrali si v ňom aj ďalšie herecké legendy na čele Milanom Lasicom a tiež obľúbení slovenskí herci súčasnosti.

Futbal: Podvažie – Považská Bystrica

17. apríla o 16:00, futbalové ihrisko v Podvaží

Keďže aj Podvažie patrí administratívne pod Považskú Bystricu, môžeme hovoriť po týždni o ďalšom mestskom derby. Potom, ako považskobystrickí futbalisti porazili cez víkend Podmanín, chystajú sa na ďalšie derby, tentoraz do Podvažia, ktoré je v tabuľke siedme.

Kráska a zviera

17. apríla o 16:00, kino Mier

Divadelné predstavenie inscenované podľa pôvodnej francúzskej rozprávkovej témy. Príbeh o protiklade materiálneho bohatstva s vnútornou chudobou. Účinkujú herci Divadla na hojdačke zo Žiliny

Deadpool

17. apríla o 18:30, kino Mier

Po celom svete medzi nami žijú nenápadní, statoční a skromní superhrdinovia… a tiež Deadpool, ktorý je celkom zvláštnym a netradičným komixovým hrdinom. Deadpool zo stáda slušných týpkov vybavených super schopnosťami dosť vybočuje, nakoľko je neodolateľne drzý, vulgárny, brutálny, a hlavne nechutne vtipný. Pozrite si túto americkú akčnú komédiu.

Mojím pohľadom

Kino Mier

V týchto dňoch prebieha mesačná výstava autorských fotografií Emila Chudého, ktorú si môžete pozrieť v priestoroch kina Mier až do 17. apríla. Ak pôjdete okolo, zastavte sa, výstava krásnych fotografií je zdarma.

Kraj-iná

MG ART galéria v Považskej Bystrici

Miestna súkromná galéria tentoraz svoje priestory zapožičala mladému výtvarníkovi z Považskej Bystrice. Vlad Vakov prináša návštevníkom výstavy netradičný pohľad na prírodu. Výtvarník ju ukryl do znakov. Prebiehajúcu výstavu si môžete v priestoroch galérie pozrieť do 15. apríla, a to cez pracovné dni od 11:00 do 16:00.

Môže vás zaujímať:

Posledná šanca pre výtvarných nadšencov: Výstava Kraj-iná trvá iba do konca tohto týždňa

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM