Rôzne

Tisíce domácností stále bez prúdu: Kedy obnovia dodávku elektriny?

Stredoslovenská distribučná eviduje asi 4 200 odberných miest bez elektriny. Najzasiahnutejšími okresmi boli Čadca, Púchov a Považská Bystrica.

Ilustračný obrázok k článku Tisíce domácností stále bez prúdu: Kedy obnovia dodávku elektriny?
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Po intenzívnych štvrtkových (24. 6.) búrkach je na severozápade Slovenska stále bez elektrickej energie asi 4 200 odberných miest spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD). Informoval o tom hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

„Počítame s tým, že na úrovni vysokého napätia by mali naši pracovníci obnoviť dodávku elektriny pre všetky odberné miesta. Máme však ešte desiatky porúch na úrovni nízkeho napätia. Mnohé z nich sú v rôznych chatových oblastiach. Tieto poruchy budeme odstraňovať priebežne, ale až po odstránení porúch na vyššej napäťovej úrovni," doplnil Gejdoš.

Intenzívne búrky sprevádzané tornádom a krupobitím, ktoré sa vo štvrtok večer prehnali Moravou, zapríčinili na severozápade Slovenska energetickú kalamitu. Podľa hovorcu SSD zostalo za posledných 24 hodín bez elektriny minimálne na tri minúty viac ako 30 000 odberných miest. V piatok ráno bolo bez elektrického prúdu okolo 6 400 domácností.

Najzasiahnutejšími okresmi boli Čadca, Púchov a Považská Bystrica. „Pracovníci údržby sú v teréne už od štvrtka večera a postupne odstraňujú jednotlivé poruchy. Najčastejšie išlo o stromy popadané na elektrické vedenia a pretrhané vodiče. Elektrikári zo SSD robia všetko, čo je v ich silách, aby dodávku elektriny obnovili čo najskôr," povedal Gejdoš.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Považia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM