Filip Chudý Rôzne

Testovanie v Púchove sa týka i veľkých firiem: ZOZNAM zapojených obcí na Považí

Cez víkend otestujú Púchovčanov a obyvateľov ďalších deviatich obcí okresu, pričom sa zapojí aj ďalšia obec zo susedného okresu.

Ilustračný obrázok k článku Testovanie v Púchove sa týka i veľkých firiem: ZOZNAM zapojených obcí na Považí
5
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

Jedenásť odberových miest v Púchove a ďalších 15 v deviatich obciach Púchovského okresu pripravia na víkendové (9. – 10. 1.) celoplošné antigénové testovanie. Informovala o tom primátorka Púchova Katarína Heneková.

Spoločnosti a obce

Oproti pôvodným plánom otvoria v Púchove aj 11 odberové miesto, kde momentálne funguje mobilné odberové miesto. Určené bude pre zamestnancov spoločností Continental a Gimax. Počas víkendu budú robiť antigénové testy aj v obciach Beluša, Lednické Rovne, Dohňany, Zubák, Lednica, Dolná Breznica, Streženice, Lysá pod Makytou a Nimnica.

Do celoplošného testovania sa zapojí aj obec Pruské v Ilavskom okrese. Tá, ale len v sobotu, otvorí štyri odberové miesta. Ak to budú kapacitne stíhať, otestujú aj ľudí z okolitých obcí.

Testovanie v Púchove

„Zorganizovať testovanie v našom meste bolo o niečo ťažšie, Púchov nedisponuje nemocničným zariadením či vojenskou základňou,“ povedala Heneková.

Museli tak podľa jej slov pristúpiť k verejnému obstarávaniu pre zabezpečenie poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, čo sa v utorok (5. 1.) vo večerných hodinách úspešne podarilo. „Dobrovoľné plošné testovanie súvisí aj s očakávaným otváraním škôl a škôlok, preto bude určite skvelé využiť možnosť otestovať sa a zistiť, aký je zdravotný stav v našom meste,“ doplnila primátorka.

Dostali testy

Počas soboty a nedele sa tak bude v Púchovskom okrese testovať na 26 odberových miestach od 8.00 do 20.00 hod. s vyhradenými prestávkami na obed a večeru (12.00 – 13.00 hod. a 17.00 – 17.30 hod.).

Púchovská radnica ako organizátor testovania dostala od ministerstva zdravotníctva 30 000 antigénových testov. Po víkendovom testovaní chcú po vzore Trenčína urobiť aj testovanie pozitívnych PCR testami. Tie mestu daroval vedec Pavol Čekan. Víkendové antigénové testovanie je dobrovoľné a bezplatné.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM