Filip Chudý Iné športy

Sympatická Považskobystričanka reprezentuje Slovensko: Aké má Lucia ambície?

V Belehrade sa uskutočnia halové majstrovstvá Európy v atletike, na ktorých bude Slovensko reprezentovať aj Lucia Slaničková. Čo by chcela dosiahnuť?

Ilustračný obrázok k článku Sympatická Považskobystričanka reprezentuje Slovensko: Aké má Lucia ambície?
Zdroj: TASR

Počas víkendu sa v Belehrade uskutočnia už 34. halové majstrovstvá Európy (HME) v atletike, na ktoré Slovensko poslalo druhú najväčšiu výpravu počas samostatnosti. Medzi 15 slovenskými atlétmi sa nachádza aj 28-ročná Považskobystričanka Lucia Slaničková. Členka Spartaka Dubnica a zverenka Františka Ptáčnika nás bude reprezentovať v päťboji.

Pre Slaničkovú je to druhá účasť na halovom európskom šampionáte, pred dvomi rokmi mala premiéru v Prahe. Vtedy súťažila v skoku do diaľky a obsadila 18. miesto, pričom nominačné kritérium splnila posledným pokusom. Teraz musela čakať, aký ortieľ vyriekne Európska atletika (EA), ktorá rozhodovala o zložení štartovej listiny a medzi 16 najlepších viacbojárok starého kontinentu vybrala nakoniec aj Slaničkovú. Tá bude súťažiť v 25-tisícovej Kombank Arene už počas piatka.

„Som veľmi rada, že ma EA pozvala a môžem sa zúčastniť HME. Mojou ambíciou je vždy si vylepšiť osobný rekord. Chcem predviesť výkon, na ktorý momentálne v danom dni budem mat. A užiť si to,“ povedala pred súťažou Lucia Slaničková.

Ženský päťboj dokonca aj otvára súťažný program celého šampionátu, keď už v piatok o 9:30 je na pláne jeho prvá disciplína, ktorou je beh na 60 m cez prekážky. O 10:20 nasleduje skok do výšky, o 13:15 vrh guľou, o 16:35 skok do diaľky a päťboj vyvrcholí v piatok o 18:55 behom na 800 m. „Najviac si verím asi v diaľke a v behu na 800 m. Na prekážkach a vo výške som sa tiež zlepšila. S guľou si nie som istá, ale pracujem na tom,“ opísala svoje silné a slabšie disciplíny päťboja naša atlétka.

Tá si vo februári vytvorila nový osobný rekord, ktorý má hodnotu 4217 bodov (60 m prek.: 8,74 s, výška 175 cm, guľa: 10,84 m, diaľka 615 cm, 800 m: 2:17,63 min). Dokonca atakovala slovenský rekord Marcely Podrackej (4306 bodov z roku 1990). „Osobný rekord si určite chcem vylepšiť. Keby sa podarilo pokoriť aj ten národný, bol by to pekný bonus,“ doplnila Slaničková pred HME.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Veľké zlyhanie Považskobystri­čanov: Tréner hovorí o najťažšej prehre v kariére!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM