Filip Chudý Kultúra

Sviatočný víkend je tu: Do Považskej prichádzajú aj obľúbení Kandráčovci

November sa prehupol do svojej druhej polovice, pričom aj v nej vás čaká plno zaujímavých podujatí. Kam si možno v Považskej vyraziť za zábavou?

Ilustračný obrázok k článku Sviatočný víkend je tu: Do Považskej prichádzajú aj obľúbení Kandráčovci
Zdroj: TASR

Deň študentstva

16. novembra o 8:30, zimný štadión

Študentský parlament nášho mesta organizuje Dňa študentstva. Najprv sa odohrá exhibičný zápas medzi strednými školami, potom bude od 10:30 nasledovať voľné verejné korčuľovanie s DJ Borisom. Medzitým o 9:00 začne na radnici špeciálna konferencia a od 10:30 na ZŠ Nemocničná outdoorové aktivity.

Hokej: Považská Bystrica – Prešov

16. novembra o 18:00, zimný štadión

Hokejisti Považskej Bystrice odohrajú ďalší dôležitý zápas v boji o play-off, v ktorom musia zbierať cenné tri body. V stredu nedali šancu posledným Novým Zámkom B (12:0), no a v piatok by mali poraziť aj predposledný Prešov.

Rozprávky Jobusove

16. októbra o 17:00, Považská knižnica

Autorské čítanie z kníh pre deti Braňa Jobusa „Rozprávky Jobusove“. Na podujatí bude možné zakúpiť si aj knihy. Podujatie vzniklo v rámci festivalu literatúry a umenia LITART 2018.

Hunter Killer: Neviditeľný zabijak

16. novembra o 18:30, kino Mier

Ľadové vody severného oceána sú miestom, kde studená vojna medzi západom a Ruskom nikdy neskončila. Mimo dosahu ľudských očí tu prebiehajú nebezpečné hry, provokácie a dokazovanie sily. Americký akčný triler.

Slovo

16. októbra o 19:00, Považská knižnica

Divadelná hra o potrebnosti správneho výberu slov, ktorú determinuje nielen obdobie, ale aj spoločnosť, blízke okolie a vnútorná potreba. Repríza tohto divadelného predstavenia sa odohrá v rámci projektu ČSR – Čo Sa Robilo – Čo Sa Robí.

Stolný tenis: Považská Bystrica – Ladce

17. novembra o 10:00, telocvičňa ZŠ Stred

Stolní tenisti TTC Považská Bystrica odohrajú ďalší domáci zápas v rámci tretej ligy. Tentoraz ich čaká považské derby.

Noc divadiel

17. októbra o 16:00

V Považskej Bystrici sa aj tento rok uskutoční celoeurópsky formát Noc divadiel, patriť bude oslavám stého výročia vzniku prvej Československej republiky. Prvé predstavenie bude o 16:00 v ZUŠ IWK, ďalšie tri (18:00, 19:00, 20:30) potom v divadelnej sála Domu kultúry OZK Považská Bystrica.

Kandráčovci: Šaľene turne

17. novembra o 18:00, športová hala

Koncert obľúbenej východoslovenskej hudobnej skupiny. Kandráčovci odohrajú v Považskej Bystrici svoje Šaľene turne. Koncert bude naozaj šaleny a okrem ich najznámejších hitov vás čakajú aj doposiaľ nikde neodohrané novinky.

Princezná a dráčik

18. novembra o 16:00, kino Mier

Keď sa princezná Barbara prechádza tajnými komnatami zámku, nájde čarovnú knihu. Začne v nej listovať a kniha ju prenesie do krajiny zázrakov, kde zažije neuveriteľné dobrodružstvá a stretne čarovné, rozprávkové bytosti. Barbara sa tu spriatelí s roztomilým dráčikom, s ktorým sa vyberú na dobrodružnú cestu – nájsť kúzelné zrkadlo. Animovaný ruský film.

Fantastické zvieratá: Grindelwaldove zločiny

18. novembra o 18:30, kino Mier

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. Rowlingovej sa Grindelwaldove vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne – získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. Fantazijný film.

Ľuboš Ďurica: Nepál

Kino Mier

Autorská výstava fotografií považskobystrického autora venovaných Nepálu. Výstava potrvá už len do soboty 17. novembra a pozrieť si ju môžete nasledovne: pondelok až piatok 8:00 – 16:00, streda 8:00 – 18:00, v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Výtvarné hľadanie

Kino Mier

Ide o druhú výstavu obrazov členov výtvarného klubu, ktorý pracuje pri Považskom osvetovom stredisku v Považskej Bystrici. Výstava potrvá do 30. novembra a pozrieť si ju môžete v kine Mier v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM