Filip Chudý Futbal

Súboj o prvé miesto: Budú Považskobystričania oslavovať už po víkende?

Futbalisti MŠK Považská Bystrica sa môžu už počas víkendu výrazne priblížiť k svojmu postupovému cieľu. No proti tomu bude ich najťažší súper.

Ilustračný obrázok k článku Súboj o prvé miesto: Budú Považskobystričania oslavovať už po víkende?
Zdroj: Dnes24.sk

Jesenné časti oblastných futbalových súťaží sa blížia k svojmu záveru, v mužských ligách ObFZ Považská Bystrica treba odohrať ešte dve záverečné kolá, prvé z nich počas najbližšieho víkendu. No a v ňom cestujú vedúci Považskobystričania na pôdu druhej Košece. Hrať sa bude v nedeľu o 14:00.

Minulotýždňové výsledky, keď prehrali obaja najbližší prenasledovatelia lídra tabuľky, spôsobili, že MŠK Považská Bystrica sa môže stať nedeľu už v predstihu víťazom jesennej časti. Stačí, aby aj 33. súťažný zápas za sebou neprehrala, keďže aj remíza jej matematicky zaručí víťazstvo v prvej časti súťaže. „Zatiaľ sa nám darí našu úspešnú sériu zveľaďovať, pričom verím, že až do konca sezóny sa nepreruší,“ povedal Marián Lovíšek, jeden z dvojice rovnocenných trénerov MŠK.

Cieľom sú víťazstvá

No Považskobystričania nemyslia len na potvrdenie prvenstva v jesennej časti, ale aj na vypracovanie si čo najväčšieho náskoku pred jarnou časťou, keďže po súboji v Košeci privítajú na záver jesene aktuálne tretí Podmanín. Za predpokladu, že vyhrajú oba zvyšné zápasy v tomto roku, budú mať pred odvetnou časťou minimálne osembodový náskok. „Chceme jeseň dotiahnuť bez prehry, vytvoriť si čo najväčší náskok, aby sme neskôr na jar nemuseli o postup bojovať až do posledného kola. Preto je hlavným cieľom na záver jesene zisk šiestich bodov,“ povedal kapitán MŠK Marián Vala.

„Čakajú nás zápasy proti potencionálnym priamym súperom v boji o prvé miesto. Teraz sa uvidí, či na to máme, alebo nie. Budeme v nich vlastne obhajovať prvé miesto,“ konštatoval Marián Lovíšek.

Najťažší súper

Aj podľa kapitána tímu ich čakajú na koni jesene najťažší súperi, preto sa na nich dostatočne pripravujú a zároveň veria, že tie zápasy aj zvládnu. „Osobne mužstvo Košece síce nepoznám, ale čo som počul, tak by malo ísť o nášho najväčšieho súpera v boji o postup, čo vlastne aj potvrdzuje tabuľka,“ prezradil Marián Vala.

Spolu s trénerským kolegom Rastislavom Fiantokom má Marián Lovíšek najbližšieho súpera o niečo lepšie zmapovaného. „Košeca je kvalitný súper, ktorý sa v ostatnom čase posilnil a je tam eminentný záujem o postup. Som zvedavý na to, ako sa dokážeme vyrovnať so súperom, ktorý tiež ašpiruje na víťazstvo v súťaži,“ dodal Lovíšek.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Pocta pre Václava Straku: Výrazná považskobystrická stopa v reprezentácii

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM