Aktualizované Filip Chudý Rôzne

Stromy spadli na elektrické vedenie: Veľký výpadok hlásili aj v okrese Považská

Stredoslovenská distribučná informuje o veľkom výpadku elektriny, ktorý zasiahol náš a susedný okres. Konkrétne ide o tieto obce.

Ilustračný obrázok k článku Stromy spadli na elektrické vedenie: Veľký výpadok hlásili aj v okrese Považská
Zdroj: TASR

Hovorca spoločnosti Stredoslovenská distribučná, a. s. Miroslav Gejdoš informoval o veľkom výpadku elektriny v okrese Púchov a Považská Bystrica. „Pre stromy spadnuté na elektrické vedenie vysokého napätia máme bez prúdu asi 3 700 odberných miest. Mimo prevádzky zostalo 80 trafostaníc,“ ozrejmil.

„Konkrétne sú zasiahnuté: Púchov, Lazy pod Makytou Lúky pod Makytou, Lysá pod Makytou, Horná Mariková a Dolná Mariková,“ povedal Gejdoš.

Ten ďalej uviedol, že poruchy evidujú na viacerých miestach vedenia – na jeho začiatku aj na konci, preto musí zostať bez prúdu celý úsek až do vyriešenia problému. „Do terénu sme okamžite vyslali pracovníkov údržby, aby poruchu odstránili čo najskôr. Momentálne nevieme odhadnúť, ako dlho im to bude trvať,“ dodal.

„Naši elektrikári sa posnažili a poruchu už odstránili. Elektrina prúdi opäť do všetkých 3 700 odberných miest,“ informoval Gejdoš v stredu popoludní.

Aktualizované o informáciu o odstránení poruchy.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM