Filip Chudý Šport Hádzaná Basketbal Iné športy

Stredoškoláci z Považskej úspešní na svojej olympiáde: Medailové úspechy! FOTO

Na stredoškolskej olympiáde sa darilo aj reprezentantom z Považskej Bystrice. Ktorí žiaci sa postarali o medailové úspechy?

Ilustračný obrázok k článku Stredoškoláci z Považskej úspešní na svojej olympiáde: Medailové úspechy! FOTO
7
Galéria
Zdroj: OA Považská Bystrica

Trnava a okolie boli minulý týždeň dejiskom slovenskej olympiády stredoškolákov pod názvom Gaudeamus Igitur 2017. Súťažilo sa v siedmich športových odvetviach. Do finálových zápolení sa museli jednotliví športovci prebojovať cez okresné a krajské kolá. Na záverečnom podujatí sa zúčastnili len najlepší stredoškolskí športovci na Slovensku. Medzi nimi sa nachádzali aj mnohí Považskobystri­čania, pričom pre naše školy získali nakoniec medailovú bilanciu 2–2–1.

Najviac sa darilo tretiakovi Andrejovi Mitašíkovi zo Strednej priemyselnej školy (SPŠ), ktorý získal dve medaily v atletických súťažiach. Zlato v behu na 800 m a striebro na polovičnej vzdialenosti. „Veľmi ma potešil osobný rekord na 400 m. Ale už polhodinu na to sme bežali 800 m, čo bolo ťažké, pretože tieto dve disciplíny je veľmi náročné absolvovať v jeden deň, nieto rovno v jednej hodine,“ prezradil Mitašík, člen Sparty Považská Bystrica.

„Išli sme tam s cieľom sa pokúsiť o aspoň nejakú medailu, no určite sme nečakali, že by mohla prísť na 800 m, preto som bol veľmi prekvapený, že rovno z toho bolo zlato. Veľmi ma výsledky potešili, hlavne preto, že sú to školské preteky, kde som takto reprezentoval nielen seba, ale celú školu,“ povedal po Gaudeamus Igitur 2017 Mitašík.

Hádzanárske zlato

Najcennejší kov získali aj hádzanári Obchodnej akadémie (OA), ktorí pôsobia aj pod MŠK Považská Bystrica. Tých trénersky sprevádzal Václav Straka, ktorý tento úspech pripisuje tomu, že OA sa snaží vo veľkej miere podporovať športovcov, pričom sa na ňom podľa jeho slov podieľali aj všetci mládežnícki tréneri, ktorí tých hráčov doteraz viedli. „Vedel som, že tohtoročná zostava je silná a sú v nej šikovní chalani, čo sa potvrdilo aj v náročnej konkurencii. Bratislavčania mali vo svojom kádri aj extraligových hráčov, o to je víťazstvo cennejšie,“ vyjadril sa Straka po finálovej výhre nad bratislavskými gymnazistami.

Tím OA na Gaudeamus Igitur 2017

Marcel Adamčík, Jozef Kadáček, Ivan Bystrický, Alexander Hladký, Marián Maliar, Matúš Oselský, Patrik Pastierik, Andrej Sloboda, Marek Štefina, Dominik Zábavčík. V predošlých kolách pomohli aj Alexander Rosík, Dávid Urík a Jozef Kašuba. Tréneri Ivan Židzik a Václav Straka.

Gymnázium s dvoma medailami

O zvyšné medailové úspechy sa postarali považskobystrickí gymnazisti. Striebro získalo chlapčenské mužstvo basketbalistov, ktoré vo finále nestačilo na Popradčanov. „My sme boli najmladšie družstvo na turnaji. Ale vedeli sme, aké kvality majú naši chalani, preto sme mali taký tajný sen, že by sme sa prebojovali do finále, čo sa nám nakoniec podarilo. V medailu sme určite verili, že je strieborná, to je len taký bonus,“ povedal tréner Peter Torda. Ten vidí ako výhodu do budúcnosti, že všetci hráči, ktorí sa postarali o tento úspech, zostávajú na škole, čiže už v najbližšom ročníku budú môcť bojovať aj o víťazstvo. Sú to všetko hráči (juniori, kadeti) z IMC Slovakia Považská Bystrica. Dominik Kubala bol dokonca najlepší strelec turnaja.

Tím gymnázia na Gaudeamus Igitur 2017

Samuel Hoferica, Andrej Koprda, Dominik Kubala, Samuel Mytník, Marek Orihel, Aleš Randa, Jakub Smatana, Matej Šimoňák, Rastislav Šipkovský, Andrej Velič, Tomáš Vlnieška, Adam Zemánek. Tréneri Pavel Mikuláš a Peter Torda.

Gymnázium v Považskej Bystrici sa môže pochváliť aj individuálnou bronzovou medailou, o ktorú sa postaral v skoku do diaľky atlét Daniel Bisaha, člen Sparty Považská Bystrica. Ten pomohol aj basketbalistom v predošlých kolách.

Úspešní stredoškoláci z Považskej: Medailisti z olympiády stredných škôl
7
Galéria
Zdroj: Peter Torda

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Obchodná akadémia v Považskej oslávi 50. výročie: Prijme len polovicu uchádzačov

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM