Filip Chudý Iné športy

Štefanské preteky v Považskej: Vianočné dobroty môžete zhodiť na lezeckej stene

Počas Vianoc nezaškodí sa trochu hýbať, k čomu sú určené tiež zaujímavé preteky určené malým aj veľkým. Ukáže sa nejaká olympijská nádej?

Ilustračný obrázok k článku Štefanské preteky v Považskej: Vianočné dobroty môžete zhodiť na lezeckej stene
Zdroj: TASR

K Vianociam neodmysliteľne patrí aj dobré jedlo, ktorému sa ťažko odoláva. No následne vie váha ukázať vyššiu hodnotu, akú by si niektorí priali. Aj preto veľa ľudí vyhľadáva športové aktivity. V Považskej Bystrici bude možnosť si zašportovať už priamo počas vianočných sviatkov, a to v novom olympijskom športe. Športové lezenie bude prvýkrát v programe olympijských hier v Tokiu 2020, čo chválili v lete tohto roka delegáti MOV.

V pondelok budú prebiehať na lezeckej stene Horolezeckého klubu Manín Považská Bystrica Štefanské preteky určené pre všetky vekové kategórie. Od 10:00 do 16:00 to budú detské preteky s lanom, následne od 17:00 do 24:00 bouldrové preteky pre dospelých a odvážnu mládež.

Tu platí len obmedzenie, že minimálna výška pretekára musí byť 138 cm a maximálna hmotnosť 123 kg. Štartovné na obe preteky je 1,10 eur. „Po 23:00 zábava v zmysle, to najlepšie, čo je v nás,“ dodávajú organizátori podujatia, ktorí naň pozývajú každého, aj takých, čo ešte liezť nevedia.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystrickí basketbalisti sa zlepšili: Čo trénerovi chýba k spokojnosti?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM