Hádzaná Video

Štart do sezóny ako z ríše snov: Václav Straka hovorí o opatrnom optimizme, VIDEO

Hádzanári MŠK Považská Bystrica vyhrali aj v stretnutí 4. kola hádzanárskej extraligy. Tentoraz nedali šancu Hlohovcu.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Štvrtý zápas a štvrté víťazstvo, pričom jedno sa zrodilo na pôde majstra v Prešove. Taký je vstup hádzanárov MŠK Považská Bystrica do nového ročníka Niké Handball extraligy. V stretnutí 4. kola doma porazili klub HC Sporta Hlohovec 32:21 a sú so stopercentnou bilanciou na čele tabuľky najvyššej súťaže.

Nohami na zemi

Podľa slov považskobystrického trénera Václava Straku sa na Hlohovec poctivo pripravovali, keďže kvalitou patrí do top 5. „Po nedeľnej výhre v Prešove bolo dôležité zostať nohami na zemi. Hráči to splnili, nastúpili koncentrovaní a v plnom nasadení,“ zhodnotil.

Nepozdávala sa mu však fáza v prvom polčase, ktorá nastala po získaní rýchleho náskoku 5:1. „Niektoré útoky sme vtedy nezakončili dôsledne a nechali sme tak súpera v hre. Ale inak môžeme byť so zápasom spokojní,“ doplnil.

„Opatrný optimizmus,“ takto opísal Straka stav, v akom sa jeho tím nachádza po dobrom vstupe do sezóny.

Hráčov za to pochválil „Verím tomu, že naša forma bude ešte stúpať. Stále sú tam totiž veci, na ktorých musíme pracovať. Úvod nám vyšiel, teraz musíme ísť ďalej,“ dodal.

Vedeli, ale nezastavili

Hosťujúci tréner Samuel Mažár zagratuloval Považskej Bystrici k výsledku a dvom bodom. „Od začiatku si šli za tým, keď pokračovali vo výkone a hre z Prešova. My sme vedeli, že tak budú hrať, len sa nám to nepodarilo zastaviť,“ uviedol.

„Technickými chybami a zahodenými šancami sme dovolili domácim odskočiť na šesťgólový rozdiel a v druhom polčase si to už kontrolovali a náskok zvýšili. Mrzí nás to, takto sme si to nepredstavovali, ale treba sa z toho poučiť,“ pridal Mažár.

Pozrite si aj zábery zo zápasu.

FOTO: Považská Bystrica zdolala Hlohovec 32:21 a potvrdila post lídra
11
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM