Filip Chudý Kultúra

Spríjemnite si nový týždeň: Tipy na zaujímavé považskobystrické akcie

O zábavu v našom meste núdza nie je. V Považskej Bystrici sa i počas aktuálneho týždňa bude konať niekoľko akcií, na ktorých by ste nemali chýbať.

Ilustračný obrázok k článku Spríjemnite si nový týždeň: Tipy na zaujímavé považskobystrické akcie
Zdroj: TASR

Muž menom Ove

5. júna o 19:00, kino Mier

On je tvrdohlavý a večne sa sťažujúci mrzutý muž, ktorý pohŕda všetkými okolo neho a dáva im to zreteľne najavo. Bývalý predseda družstva vlastníkov, ktorému nedávno zomrela milovaná manželka Sonia, teraz terorizuje susedov ako samozvaný strážca poriadku. Zvrat v jeho životnej rutine nastáva s príchodom jeho nových susedov, mladej pakistanskej rodiny, ktorých životný štýl sa mu najskôr prieči. Pozrite si švédsku drámu.

Spiaca krásavica

8. júna o 17:00, kino Mier

Obľúbená klasická rozprávka v podaní tanečníkov z baletnej školy Pointe. Nechýba nič – nádherná Ruženka, zlá čarodejnica, dobré víly a bláznivo zamilovaný princ. Príďte sa pozrieť, čo môže spôsobiť jedno pichnutie ruže, a poučiť sa, že zlo nemôžeme nechať nikdy vyhrať. To všetko s hudbou jedného z najväčších skladateľov 20. storočia – P. I. Čajkovského.

Wonder Woman

9. júna o 19:00, kino Mier

Ešte predtým, než sa stala Wonder Woman, podstúpila princezná Amazoniek Diana tréning, ktorý z nej spravil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, keď na ich ostrove havaroval americký pilot a začal rozprávať o masovom celosvetovom konflikte zúriacom okolo nich. Americký fantazijný film.

Exhibičný futbalový zápas

10. júna o 14:30, futbalový štadión

Tejto exhibície sa zúčastnia hokejisti z NHL, KHL, našej hokejovej ligy a tiež MŠK Považská Bystrica. Prídu napríklad Andrej Meszároš, Andrej Sekera, Dominik Graňák a ďalší.

Považská rockuje fest

10. júna o 18:00, ihrisko za krytou plavárňou

Po exhibičnom futbale môžete zostať vo futbalovom areáli, stačí sa len presunúť na tréningové ihrisko za krytou plavárňou, kde bude večerný koncert šiestich kapiel: Arzén, Seven, Rage Against the Machine, Quamachine, Blink 182 a Vox Tristanum.

Záhradníctvo: Rodinný priateľ

10. júna o 19:00, kino Mier

Najväčší projekt autorskej dvojice Hřebejk/ Jarchovaský. Rodinný priateľ je prvým z filmov z trilógie Záhradníctvo, rodinnej ságy, ktorá časovo predchádza kultovej snímke Pelíšky. Film je príbehom lásky, ktorá nesmela byť naplnená. Rozpráva príbeh o vernosti, túžbe, vine a láske, o odchodoch a návratoch, o rodine, rodičoch a deťoch. Je to rodinný portrét videný pohľadom žien, ktoré dal dohromady sám osud.

Detská cukráreň

11. júna o 9:30, Detský charitný dom

Na záhrade Detského charitného domu na SNP bude od 9:30 do 18:00 podujatie Detská cukráreň, na ktorom od 15:00 koncertne vystúpi Mirka Miškechová.

Futbal: Považská Bystrica – Košeca

11. júna o 10:00, futbalový štadión

Futbalisti MŠK Považská Bystrica už síce majú istý postup do piatej ligy, ale pred sebou ešte domácu rozlúčku s touto sezónou, keď v šlágri kola privítajú tretiu Košecu. Príďte sa s chalanmi rozlúčiť a poďakovať im za postup!

Deep: Dobrodružstvo pod hladinou

11. júna o 16:00, kino Mier

Malý veľký hrdina oceánu. Malá chobotnička Deep je všetko, len nie záchranca. Neposedný, tvrdohlavý, všetko ale naozaj všetko si chce vyskúšať. Táto animovaná komédia do kín prináša podvodnú zábavu na viac než jeden nádych.

Čo sme komu urobili?

11. júna o 19:00, kino Mier

Štyri svadby a dvaja na umretie. Na živote je krásne to, že sa v ňom nedá nič dopredu naplánovať. Napríklad Verneuilovci si boli istí tým, že sa ich štyri nádherné a inteligentné dcéry vydajú na výnimočných mužov. A výsledok? Tým je táto francúzska komédia.

Hračky v minulosti

Vlastivedné múzeum

Táto výstava je sprístupnená pre verejnosť vo výstavnej miestnosti múzea (budova Strednej priemyselnej školy), pričom bola predĺžená do 8. júna. Výstava prezentuje viaceré druhy hračiek – od tradičných ľudových po tzv. socialistické. Skvostom výstavy je skriňové bábkové divadlo s 22 bábkami a inventárom zo začiatku 20. storočia.

Projekt MAMA

Považská knižnica

Považská knižnica v Považskej Bystrici pripravila vo svojej budove autorskú výstavu fotografií Paulíny Kvaššayovej. Mladá umelkyňa z nášho mesta nafotila pekné fotografie mám s ich deťmi. Výstavu si môžete pozrieť do 10. júna.

Miroslav Ješko: Z mojich ciest

Kino Mier

Výstava fotografií považskobystrického rodáka s podtitulom Egypt a výber cestovateľských fotografií. V kine Mier si ju môžete pozrieť do 30. júna v nasledovných časoch: v pondelok až piatok od 8:00 do 16:00, v stredu dokonca až do 18:00, v sobotu a v nedeľu v čase podujatí v priestoroch kina Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Z nášho mesta do Ekvádora: Považskobystričan Vlado opísal svoje zážitky, FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM