Filip Chudý Kultúra

Spríjemnite si adventný čas: Čo sa dá cez víkend v Považskej a okolí zažiť?

Nový decembrový víkend prichádza a spolu s ním aj ďalšie pútavé podujatia, na ktorých sa dá nájsť zábava. Kedy a kde budú?

Ilustračný obrázok k článku Spríjemnite si adventný čas: Čo sa dá cez víkend v Považskej a okolí zažiť?
Zdroj: TASR

Netradičná módna prehliadka

7. decembra o 16:30, kino Mier

Výtvarné alternatívy 2018 sú 20. ročníkom celoslovenskej súťaže v tvorbe netradičných odevov, ktoré vyhodnotí porota.

Vianočná charitatívna aukcia výtvarných diel PX Streetart 2018

7. decembra o 17:00, MG ART Galéria

MG ART Galéria v spolupráci s občianskym združením Rezonancie pozýva na vianočnú charitatívnu aukciu výtvarných diel pre Detský charitný dom na SNP v Považskej Bystrici PX Streetart 2018. K tomuto projektu sa pripojili profesionálni umelci z nášho regiónu, ktorí poskytli svoje diela do dražby – Ľubomír Drápal, Renáta Galbavá, Ondrej Králik, Zuzana Dreadka Krutá, Veronika Mikulášová, Zlatica Jurisová-Plešková, Jozef Pobočík, Milan Prekop, Alexandra Rosina, Peter Šipoš, Vlad Vakov, Gabriela Verešová a iní…

Hokej: Považská Bystrica – Martin

7. decembra o 18:00, zimný štadión

Hokejisti Považskej Bystrice bojujú o postup do play-off, ktorý ešte zďaleka nemajú istý, preto musia zbierať body aj naďalej. Proti Martinu by sa cenili dvojnásobne.

Silné Reči v Považskej Bystrici

7. decembra o 20:00, Umelci B2 klub

Stand-up comedy show Silné Reči ide do svojej jubilejnej 10. sezóny! Príďte sa zabaviť na najnovších príbehoch zo života komikov a zažite večer plný smiechu, radosti a emócií v bývalom Bunkri.

Čaro Vianoc a ľudovej piesne

8. decembra o 15:00 a 17:30, kino Mier

Vianočný program Mestského folklórneho štúdia v Považskej Bystrici. Účinkujú: DFS Mladosť, FS Povaťan a Seniorpovažan. Scenár a réžiú majú pod palcom Milan a Janka Jankoviechovci. Hudobnú spoluprácu zaobstará Dobroslav Kortman.

Stretnutie s Mikulášom

8. decembra o 15:00, areál MŠ Orlové

Už túto sobotu sa môžete stretnúť s pravým orlovským Mikulášom. A pritom rozsvietiť vianočný stromček z orlovských hôr. Príchod Mikuláša je naplánovaný na 15:00. Tradične v areáli MŠ.

Prečín fest

8. decembra o 17:00, KD Prečín

Mirka Miškechová, QuoMachine, Tristana, Seventh Weapon a tiež Arkana vystúpia na Prečín feste. Po koncerte bude oldies párty do rána.

Deti na hokej

8. decembra o 17:00, zimný štadión

V Považskej Bystrici sa uskutoční náborové podujatie s názvom Deti na hokej, ktorého cieľom je prilákať k tomuto športu tých najmenších. Hosťom podujatia bude známy maskot vĺčik Goooly.

Hádzaná: Považská Bystrica – Šaľa

8. decembra o 18:00, športová hala

Hádzanári Považskej Bystrice sa vezú na úspešnej výsledkovej vlne, pričom zápas so Šaľou bude priamym súbojom o prvé miesto v tabuľke.

Koledu Vám nesieme – adventný koncert

9. decembra o 10:00, kostol sv. Jána Nepomuckého Horná Mariková

Obec Horná Mariková, Farnosť Horná Mariková a Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici srdečne pozývajú na adventný koncert Koledu Vám nesieme. V programe účinkujú FSk Žrnovanka Horná Mariková a FS Rozvadžan, Trenčianske Stankovce. Sprievodným podujatím bude ochutnávka a predaj tradičných vianočných dobrôt – areál pri kostole 10:00 – 13:00.

Uvedenie knihy Monografia Domaniže do života

9. decembra o 10:45, Domaniža

Program začne o 10:45 harmonikármi, pokračuje omšou. O 12:00 sa uvedie kniha do života, o 12:10 vystúpi operná speváčka Mária Porubčinová, o 12:30 vystúpi Limbora a o 12:50 Jarko Galovič a spol.

Vianočné trhy v Tŕstí

9. decembra o 13:00, pri kaplnke v Tŕstí

Tešiť sa môžete na stretnutie s Mikulášom, dobrú kapustnicu, vianočný punč a iné dobroty. V programe vystúpi FS Manínec.

Očakávame Mikuláša

9. decembra o 16:00, kino Mier

Rozprávka Snehuliak na babete v podaní Divadla Actores z Rožňavy, kde účinkujú: Snehuliak, Anjel, poštár Alfonz a Mikuláš prinesie vtipné situácie a vianočné motívy okorenené pesničkami a básničkami.

Smrteľné stroje

9. decembra o 18:30, kino Mier

Za sto rokov bude svet len umierajúcou nehostinnou pustinou, križovanou obrovskými strojmi na kolesách, ktorých primárnou snahou je nachádzať zostávajúce zdroje obživy a surovín. V tieto monštrá sa premenili pôvodné mestá. Sídlia na kolesách, sú plné ľudí a najväčším a najmocnejším z nich je Londýn. Ten sa rozrastá aj vďaka pohlcovaniu menších strojov, ktoré sa objavia v jeho ceste. Americké fantasy.

Klubová výstava členov fotoklubu Fénix

Kino Mier

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, fotoklub Fénix v spolupráci s PX Centrom pozývajú do kina Mier na výstavu členov fotoklubu FÉNIX. Návštevníci si môžu pozrieť viac ako 50 umeleckých fotografií rôznych žánrov od 15 autorov (Tomáš Benčík, Ľuboš Ďurica, Martin Golej, Tomáš Hlavčo, Miroslav Jakubčík, Helena Kurusová Benčíková, Anna Macháčková, Marián Pentek, Peter Procházka, Marek Pupák, Jozef Sádecký, Libor Trško, Maroš Tvrdý, Michal Zahornacký, Róbert Zigo). Výstava je sprístupnená do 22. januára 2019 a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM