Rôzne

Športová hala v Považskej by sa mala zmeniť: Aká rekonštrukcia ju čaká?

Tridsaťročnú športovú halu v Považskej Bystrici zrekonštruujú. Čo všetko by sa malo na nej robiť?

Ilustračný obrázok k článku Športová hala v Považskej by sa mala zmeniť: Aká rekonštrukcia ju čaká?
Zdroj: Radovan Stoklasa

Mestská športová hala v Považskej Bystrici sa po troch desaťročiach dočká rekonštrukcie. Za 400 000 eur opraví samospráva strechu a opláštenie haly, zrekonštruuje interiér vrátane šatní a sociálnych zariadení.

Ako informoval primátor Považskej Bystrice Karol Janas, mestské zastupiteľstvo vyčlenilo na rekonštrukciu haly v rozpočte na budúci rok 250 000 eur, ďalších 150 000 eur schválila na rekonštrukciu vláda na výjazdovom zasadnutí v Trenčíne.

„Toto športovisko bolo dané do prevádzky v roku 1989. V tom čase to bola moderná nadčasová hala, ktorú nám závideli v celej republike. Od tých čias sa do nej výraznejšie neinvestovalo. Naši hádzanári hrajú najvyššiu ligu, v Považskej Bystrici bývajú aj medzinárodné zápasy a stav tohto športoviska je žalostný. Potrebuje preto zásadnú investíciu, v zlom stave je strecha, cez ktorú zateká, šatne, sociálne zariadenia a dosluhuje aj palubovka,“ uviedol Janas.

Ako dodal, prioritne sa bude riešiť strecha a opláštenie. Verí, že statika budovy bude v poriadku a nezhltne ďalšie financie. „Dáme si naceniť jednotlivé práce, ak by to vyšlo, pustili by sme sa aj do obnovy palubovky,“ doplnil primátor.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM