Filip Chudý Rôzne

Skvelý nápad bystrických žiakov dostal reálnu podobu: Vraj to ešte nie je všetko! FOTO

Na začiatku bol nesmelý nápad žiakov považskobystrickej základnej školy. Nápad však dostal reálne kontúry, pozrite foto ako dôkaz!

Ilustračný obrázok k článku Skvelý nápad bystrických žiakov dostal reálnu podobu: Vraj to ešte nie je všetko! FOTO
14
Galéria
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

Považská Bystrica sa môže pochváliť novým workoutovým ihriskom, ktoré vyrástlo v areáli ZŠ Školská v tesnej blízkosti gymnázia a bolo oficiálne otvorené vo štvrtok. Nachádza sa na ňom osem cvičebných zariadení. Ako informovala hovorkyňa mesta Iveta Kováčiková, financovanie ihriska vo výške 15 000 eur zaistila spoločnosť Teplo GGE, pričom využívať ho budú môcť nielen žiaci z okolitých škôl, ale aj široká verejnosť. „Mesto plánuje vybudovať tiež workoutové ihriská v centrálnej mestskej zóne a na sídlisku SNP, aspoň jedno z nich by malo vzniknúť ešte v tomto roku,“ prezradila hovorkyňa mesta.

Myšlienka postaviť toto workoutové ihrisko vznikla podľa slov primátora Považskej Bystrice Karola Janasa na zasadnutí rady školy pri gymnáziu, keď ich zástupcovia študentov oslovili, či by nebolo možné v priestoroch, kde sa nachádzajú stredné a základné školy urobiť takéto ihrisko. Dnes je totiž workout veľmi moderný spôsob cvičenia obľúbený nielen medzi mladými ľuďmi.

„Hľadali sme preto vhodný mestský pozemok a sme veľmi radi, že sme sa dohodli s riaditeľkou tretej základnej školy, ktorá nám vyšla v ústrety, a tak mohlo workoutové ihrisko vzniknúť priamo v areáli III. ZŠ. Bude slúžiť nielen žiakom tunajších škôl, ale aj verejnosti. Je našim cieľom, aby sa školské areály po skončení vyučovania nezatvárali, ale aby slúžili ľuďom,“ povedal primátor mesta.

Ako potvrdil Peter Mašláni zo spoločnosti Teplo GGE, nie je to prvé ihrisko v Považskej Bystrici, ktoré spolufinancovali, keďže s ich pomocou vznikli aj detské ihriská pred kinom Mier a na sídlisku Rozkvet. „Do budúcna máme rozpracovaný ďalší projekt na sídlisku Lány,“ prezradil Mašláni.

Vytvorenie nového workoutového ihriska hodnotili pozitívne aj v ZŠ Školská. „Sme vďační, že nám tu vytvorili takýto nový športový areál. Je to vítaná aktivita, pretože takéto posilňovacie cvičenia sú pre deti atraktívne a určite to prispeje aj k väčšej chuti cvičiť,“ uviedla riaditeľka ZŠ Školská Soňa Kovárová s tým, že areál je počas dopoludňajších hodín využívaný žiakmi a popoludní je voľne prístupný pre verejnosť, ktorá ho už začína vo veľkom navštevovať.

„Je to prínos pre deti, lebo začnú cvičiť s vlastnou váhou a nie s činkami, čo je dobrá predpríprava na to, keď chcú začať chodiť do posilňovne. Sú to stroje zamerané na posilňovanie nielen jednej konkrétnej partie, ale viacerých partii naraz, dá sa tu precvičiť všetko,“ doplnil k novému ihrisku učiteľ telesnej výchovy na ZŠ Školská Branislav Galko.

Skvelý nápad žiakov z našej školy: Aha, čo všetko sa tu dá robiť!
14
Galéria
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Manínska úžina odomknutá: Kvôli tomu prišla do Považskej aj návšteva z Budapešti

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM