Filip Chudý Rôzne

Skratke v Považskej Bystrici je koniec: Cestu pri Slavojke uzavrú

Na cestu okolo rybárskeho revíru Slavojka sa osadia rampy. V minulosti sa plánovalo, že bude slúžiť cyklistom a korčuliarom.

Ilustračný obrázok k článku Skratke v Považskej Bystrici je koniec: Cestu pri Slavojke uzavrú
23
Galéria

Považskobystrická radnica začne v utorok (1. 6.) s osádzaním rámp zabraňujúcich vjazdu automobilov na komunikáciu okolo rybárskeho revíru Slavojka na ľavom brehu Váhu. Informovalo o tom mesto Považská Bystrica na sociálnej sieti. Túto cestu vybudovali železnice popri trati ako obslužnú komunikáciu, ktorá slúžila na prepravu materiálu pri modernizácii železničnej trate Púchov – Považská Teplá.

Sľuby

„Od leta 2018 mesto rokovalo so železnicami o odovzdaní objektov, ktoré sú súčasťou vyvolaných investícií v rámci modernizácie železničnej trate. Medzi nimi bola aj komunikácia pri lokalite Slavojka, ktorá je v poslednom období vyhľadávanou rekreačnou oblasťou nielen pre rybárov. Žiaľ, obľúbili si ju ako skratku aj mnohí vodiči, preto sa mesto rozhodlo ju uzavrieť,“ informuje radnica.

Primátor Karol Janas v lete 2018 uviedol, že „táto komunikácia by v budúcnosti mohla slúžiť pre cyklistov a korčuliarov, ktorí by sa ňou mohli dostať až do Považskej Teplej, resp. Manínskej tiesňavy. Len prvých sto metrov do Humy by slúžilo pre autá na zásobovanie, ale od Humy by to bola čisto cyklotrasa.“ Janas vtedy povedal, že prepojenie do Považskej Teplej by mohlo byť hotové v roku 2019, keďže by išlo o minimálne náklady.

Viac správ zo Slovenska

Rampy

Jednu rampu osadia pri spoločnosti Huma a druhú zo strany od nadjazdu za čerpacou stanicou OMV. Rybári pri Slavojke bez problémov zaparkujú.

„Bude osadené zvislé dopravné značenie, cesta bude uzavretá v utorok 1. júna. Pokiaľ neskončia stavebné práce, nebude tu možný prechod ani pre peších a ani pre cyklistov, preto prosíme občanov o zhovievavosť,“ informuje mesto.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM