Filip Chudý Rôzne

Sídlisko Stred čakajú krušné týždne: Obmedzí sa parkovanie, vypnú teplú vodu

Prakticky počas celého leta bude sídlisko Stred v Považskej Bystrici čeliť komplikáciám, ktoré sú spojené s výmenou potrubia.

Ilustračný obrázok k článku Sídlisko Stred čakajú krušné týždne: Obmedzí sa parkovanie, vypnú teplú vodu
Zdroj: Dnes24.sk

Obyvateľov považskobystrického sídliska Stred čakajú obmedzenia, informovalo o tom mesto na svojej stránke s tým, že parkovisko za Domom služieb sa zmení na stavenisko. „Od 1. júla do konca septembra sa musia obyvatelia pripraviť na dočasné obmedzenie parkovania. Dôvodom je investícia zo strany teplárenskej spoločnosti,“ ozrejmili.

Celé leto

„V časti od podchodu smerom ku mostíku na Strede začneme s výmenou starého teplovodného potrubia, nakoľko to, ktoré tu je, bolo už staré a poruchové. Vzhľadom k rozsahu prác budeme musieť uzatvoriť celé parkovisko,“ informoval Peter Koťka, riaditeľ spoločnosti Tenergo.

Na obmedzenia sa občania musia pripraviť od 1. júla. Zhotoviteľ má termín ukončenia prác stanovený do 30. septembra, veria však v skorší koniec.

Viac správ zo Slovenska

Odstávky teplej vody

Vodiči budú mať k dispozícii parkovisko vedľa domu služieb za klenotmi, prípadne môžu využiť iné.

Okrem dočasnej straty parkoviska však obyvateľov Stredu čakajú aj obmedzenia pokiaľ ide o teplú vodu. „Každý pondelok od začatia prác až po ukončenie napojenia nového potrubia bude jej odstávka,“ dodal Koťka.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM