Filip Chudý Krimi

Rýchlostný rekordér z okresu Považská: Polícia o nových opatreniach na cestách

Dopraváci v Trenčianskom kraji budú ešte častejšie využívať pri dokumentovaní priestupkov objektívnu zodpovednosť. Ako to je s pokutami?

Ilustračný obrázok k článku Rýchlostný rekordér z okresu Považská: Polícia o nových opatreniach na cestách
4
Galéria
Zdroj: KR PZ v Trenčíne

Trenčianski diaľniční policajti budú ešte častejšie využívať pri dokumentovaní priestupkov objektívnu zodpovednosť. Informovala o tom Elena Antalová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne. „Upozorňujeme vodičov, že aj na diaľnici D1 využívame inštitút objektívnej zodpovednosti. To znamená, že vás policajti nezastavia na mieste po spáchaní dopravného priestupku, ale príde vám, ako držiteľovi vozidla rozkaz o udelení sankcie za dopravný priestupok,“ ozrejmila.

Voči tejto sankcii je podľa jej slov možno podať odpor, ak vozidlo neviedol držiteľ vozidla. Ale iba v prípade, ak oznámite osobné údaje toho, kto v čase spáchania priestupku vozidlo skutočne viedol.

„Za dve hodiny diaľniční policajti v rámci využitia inštitútu objektívnej zodpovednosti zistili šesť dopravných priestupkov. ,Rekordéromʻ počas tých dvoch hodín bol vodič z okresu Považská Bystrica, ktorému bola nameraná rýchlosť jazdy 170 km/h,“ povedala Antalová.

Tá ďalej uviedla, že v kontrolách, kde bude polícia využívať objektívnu zodpovednosť budú pokračovať naďalej. „A nielen na diaľnici, ale na cestách celého Trenčianskeho kraja,“ dodala.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto to vyzerá v praxi.

Dopraváci v Trenčianskom kraji budú častejšie posielať pokuty vodičom domov
4
Galéria
Zdroj: KR PZ v Trenčíne
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM