Filip Chudý Kultúra

Riadna filmová porcia a aktivity na jesenné prázdniny: ZOZNAM akcií v Považskej

Prelom októbra a novembra prináša do Považskej Bystrice aj viacero pútavých akcií. Kde sa možno ísť zabaviť?

Ilustračný obrázok k článku Riadna filmová porcia a aktivity na jesenné prázdniny: ZOZNAM akcií v Považskej
Zdroj: TASR

Lukáš Oravec quartet feat Seamus Blake & Danny Grissett

28. októbra o 17:00, koncertná sála ZUŠ

Základná umelecká škola – hudobný odbor pripravila koncert viacerých interpretov.

Posledná aristokratka

28. októbra o 18:30, kino Mier

Rodený Newyorčan Frank (Hynek Čermák) zdedil po svojich šľachtických predkoch starobylé rodové sídlo – zámok Kostka. Potomok emigrantov sa tak po viac ako štyridsiatich rokoch chystá s dcérou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentnou manželkou Vivien (Tatiana Dyková) na veľký návrat do Čiech. Film vznikol podľa rovnomenného bestselleru Evžena Bočka.

Prednáška o extrémizme

29. októbra o 9:00, Považské osvetové stredisko

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici pozýva žiakov druhého stupňa základných škôl, študentov stredných škôl a pedagógov na prednášku o extrémizme.

Tvorivé dielničky s Katkou: Lampášiky

29. októbra o 16:00, KC Cooltajner

Príďte si pred prázdninami s deťmi oddýchnuť a vytvoriť si jesennú dekoráciu – lampášik. Spoločne si môžete vytvoriť tienidlá na sviečky v jesennom alebo halloweenskom ladení podľa ľubovôle.

Stretnutie mamičiek

30. októbra o 9:00, KC Cooltajner

Pravidelné stretnutia slúžia na vzájomnú podporu, poradenstvo v dojčení, nosení detí, starostlivosť o rodinu. Ideálny priestor na hľadanie nových priateľstiev a spriaznených duší.

Angry Birds vo filme 2

30. októbra o 10:00, kino Mier

Okrem vtáčieho Píplandu a sveta ich úhlavných nepriateľov Krochkáčov existuje aj záhadný tretí ostrov, ktorého obyvatelia predstavujú pre všetkých novú hrozbu. Ak sa chcú zachrániť, musia sa odvekí súperi spojiť a spolupracovať. Z najhorších nepriateľov je tak ešte horší tím… Animovaná komédia.

Jesenné prázdniny s CVČ

30. – 31. októbra, CVČ

Centrum voľného času pripravilo na jesenné prázdniny program pre deti. V stredu tvorivé dielne (10:00 – 12:00) a workshop mažoretiek (10:30 – 15:00). Vo štvrtok tvorivé dielne.

Ovečka Shaun vo filme: Farmageddon

30. októbra o 16:00, kino Mier

Blízke stretnutie tretieho druhu s najobľúbenejším ovčím stádom v Shaunovom celkom novom filmovom dobrodružstve. Čudesné svetlá nad pokojným mestečkom Mossingham oznamujú príchod záhadného návštevníka zo vzdialenej galaxie… Animovaný film.

Blíženec

30. októbra o 18:30, kino Mier

Henry Brogan je elitný nájomný zabijak, absolútny profesionál, ktorý bez pochybností vždy stopercentne odvedie zadanú prácu. Pri poslednej zákazke sa však k nemu dostali informácie, ktoré nemal vedieť, preto sa ho jeho zamestnávateľ s ťažkým srdcom rozhodne nechať zlikvidovať. Koho však poslať na zabijaka, ktorý je v tejto brandži najlepší zo všetkých? Akčné sci-fi.

Snežný chlapec

31. októbra o 16:00, kino Mier

Dievča s exotickým menom Yi je typická puberťáčka, ktorá má problém zapadnúť do kolektívu, pretože jej okolie buď nerozumie, alebo ju príšerne vytáča. Útechu nachádza v bunkri na streche svojho domu, kde sa na svet dá pozieť z nadhľadu. Jedného dňa však vo svojom útočišti objaví obrovskú bielu chlpatú guľu, z ktorej sa vyliahne mladý yetti. Animovaná komédia USA

Vieš udržať tajomstvo?

31. októbra o 18:30, kino Mier

Emma v návale paniky z turbulencií a pod vplyvom alkoholu vyklopí všetky svoje tajnosti a intímne pocity neznámemu mužovi na vedľajšom sedadle v lietadle. Keby sa už nikdy nestretli, nič by sa nestalo. Z cudzinca sa však vykľuje očakávaný Jack Harper, nový najvyšší šéf v práci. Romantická komédia.

Hokej: Zápasy Považskej Bystrice

30. októbra a 1. novembra o 18:00, zimný štadión

Hokejisti Považskej Bystrice bojujú o play-off, pričom teraz majú mimoriadne dôležitú sériu domácich zápasov. V stredu privítajú Bratislavu a v piatok Skalicu.

Energy Latino Dance s Martou v Cooltajneri

31. októbra o 18:00, KC Cooltajner

Každý štvrtok o 18:00 sa na vás v KC Cooltajner teší Marta Majerčík so svojim Energy Latino Dance, ktoré vás aj v sychravých jesenných dňoch určite zahrejú.

Hokejbal: Považská Bystrica – Košice

2. novembra o 13:00, hokejbalové ihrisko

Aj keď považskobystrickí hokejbalisti ešte nie sú v plnej sile, musia bodovať, aby sa bezpečne dostali do play-off. Proti Košiciam ich preto čaká dôležitý duel.

Hádzaná: Považská Bystrica – Modra

2. novembra o 18:00, športová hala

Považskobystrickí hádzanári sa po mesačnej prestávke opäť predstavia v súťažnom zápase pred domácimi tribúnami, keď privítajú Modru. Potvrdia úlohu favorita?

Potulky severom

Kino Mier

Autorská výstava fotografií manželov Silvie a Michala Strakových z ciest po severských krajinách. Výstava potrvá do 15. novembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a cez víkend počas podujatí v kine Mier.

Čarovná moc rastlín

Vlastivedné múzeum

Výstava prezentuje čarovný svet byliniek a využitie ich zázračnej moci v ľudovej medicíne pri liečbe rôznych ochorení. Taktiež venuje pozornosť histórii liečivých rastlín a spôsobom ich pestovania a uskladňovania. Osobitná pozornosť je venovaná chráneným liečivým rastlinám, bylinným afrodiziakám a využitiu liečivých rastlín v záhrade. Výstavu potrvá do 22. novembra a pozrieť si ju môžete počas pracovných dní od 7.00 do 14.30 hod.

Ján Hlavatý – Farebné ilúzie

MG Art Galéria

Výstava Jána Hlavatého s názvom Farebné ilúzie potrvá v priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika do 22. novembra. Galéria býva otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00.

Roman Ripka: Kráľovstvo Manínov

Kino Mier

Výstava horských fotografií, ktorej autorom je považskobystričan Roman Ripka – milovník hôr, skál a lezenia, člen horolezeckého klubu Manín v Považskej Bystrici. Popri lezení sa od roku 2016 venuje aj fotografovaniu. Najradšej fotí panorámy krajiny a zo športovej fotografie lezenie. Výstava potrvá do 25. novembra a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a počas prevádzky PX Centra.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Stredoškolák, Vysokoškolák aj JobFórum pod jednou strechou

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM