Filip Chudý Rôzne

Rekonštrukcie na škôlkach v Považskej: Ktoré sa dočkali a kde musia čakať? FOTO

Na dvoch považskobystrických škôlkach sa aktuálne pracuje, na ďalšej sa má robiť onedlho, no a ďalšie dve čakajú. Pozrite viac.

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcie na škôlkach v Považskej: Ktoré sa dočkali a kde musia čakať? FOTO
8
Galéria
Zdroj: TASR

Na tri materské školy v Považskej Bystrici – Železničná, Grznára 1441 a Dukelská získalo mesto nenávratný finančný príspevok v celkovej výške viac ako 2 500 000 eur, spoluúčasť mesta je 5 %. Informovala o tom hovorkyňa mesta Iveta Pagáč Kováčiková s tým, že prioritou mesta je získať financie z eurofondov aj v prípade ďalších dvoch materských škôl – Rozkvet a MŠ Grznára 1444. Ak by sa to ale nepodarilo, plánuje mesto na rekonštrukcie využiť vlastné zdroje.

Najväčšie práce čakajú MŠ Železničná. Okrem plánovaného kompletného zateplenia celého objektu sa aktuálne realizuje aj nadstavba a prestavba pavilónu D za účelom zvýšenia kapacity. „Aktuálne prebieha zateplenie vonkajšej fasády, obkladačské práce, inštalácia kúrenia, v najbližšej dobe nás čakajú ešte tepelné izolácie podláh, potery a natiahnutie fasády. Začali sme 3. decembra a máme skončiť 15. mája. Myslím si, že tento termín stíhame,“ vyjadril sa Anton Poliček, realizátor stavby.

„Tešíme sa, keď bude budova odovzdaná, aby sme to mohli všetko vyčistiť a pripraviť k septembru pre nové deti. V súčasnej dobe máme 243 detí aj s elokovaným pracoviskom a kapacita sa zvýši o 40 detí. Je to výrazná pomoc aj pre rodičov. Hoci oficiálne ešte ani nezačal zápis, už teraz podľa záujmu rodičov vieme, že kapacita bude naplnená,“ povedala riaditeľka MŠ Železničná Jaroslava Kračková.

Práce aktuálne prebiehajú aj na MŠ Dukelská. Modernizácia a prestavba objektu je podľa slov mestskej hovorkyne prioritne zameraná na znižovanie energetickej náročnosti budovy, zrealizuje sa zateplenie objektu aj výmena výplní exteriérových okien, dverí a zasklených stien. „Práce realizujeme tak, aby sme čo najmenej obmedzili prevádzku budovy. Začali sme 19. marca a rekonštrukcia by mala byť hotová do 25. augusta a ak nás neobmedzí počasie alebo prevádzka škôlky, mali by sme to stihnúť,“ povedal manažér stavby Jakub Augustín.

Podľa slov riaditeľky MŠ Dukelská Oľgy Balušíkovej zatiaľ nie je potrebné obmedzenie prevádzky škôlky. „Dúfam, že všetko prebehne v poriadku. Rekonštrukciou sa dosiahne aj veľká energetická úspora. Boli tu zastarané okná, ktoré už dostatočne netesnili, čiže ušetríme aj na kúrení. Zvýši sa teda komfort pobytu detí v materskej škole a zároveň vďaka úspore získame naspäť aj nemalé financie,“ uviedla Balušíková.

Počas letných prázdnin prejde podľa správ z radnice rekonštrukciou aj budova MŠ Grznára 1441, kde dôjde k zatepleniu objektov, vyregulovaniu vykurovacej sústavy a výmene existujúcich svietidiel. „Účelom prác je znížiť energetickú náročnosť, čo bude dosiahnuté kompletným zateplením obvodového plášťa, výmenou otvorových výplní, rekonštrukciou kúrenia a vykurovacej sústavy,“ doplnila Pagáč Kováčiková.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Dve materské školy v Považskej sa rekonštruujú: Ide o tieto
8
Galéria
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM