Filip Chudý Samospráva Komunálne voľby

Reakcia Jaroslava Ševčíka: Pozrite, čo povedal o výsledku volieb

V boji o primátorský post v Považskej Bystrici mal navrch Karol Janas. Prinášame vám reakciu jeho konkurenta.

Ilustračný obrázok k článku Reakcia Jaroslava Ševčíka: Pozrite, čo povedal o výsledku volieb
Zdroj: Jaroslav Ševčík

Podľa oficiálnych výsledkov zostáva na poste primátora Karol Janas (Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených). V komunálnych voľbách získal 7294 hlasov. Jedným z neúspešných protikandidátov bol aj Jaroslav Ševčík (NEKA), ktorý dostal 410 hlasov.

Oslovili sme ho, aby vám zhodnotil voľby, pričom za svojím neúspechom videl hlavne mestom dotované médiá, ktoré podľa neho viedli kampaň v prospech súčasného primátora Janasa aj tým, že nezverejňovali informácie ostatných kandidátov. A tiež podľa neho rozhodli predovšetkým hlasy dôchodcov.

Podľa jeho slov bude pokračovať stagnácia mesta. „Namiesto skutočného rozvoja mesta bude pokračovať len plátanie mesta jednoduchými populistickými akciami,“ povedal kandidát na primátora s najmenším počtom hlasov. „Počet získaných hlasov v týchto voľbách nie je odrazom schopností jednotlivých kandidátov. Je to hlavne otázka medializácie a organizovanosti jednotlivých voličských skupín. Tým, že medializácia v regionálnych médiách bola na nule, keďže priestor dostal prakticky len hlavný kandidát, to rozhodlo o výsledku volieb,“ doplnil.

Ševčík sa tiež vyjadril k svojej kandidatúre. „Myslím si, že moje vízie boli v prospech mesta výrazne lepšie oproti iným kandidátom. Že sa nepresadili, to je už otázka na regionálne médiá, prečo neprejavili záujem, aby o nich informovali voličov. Nevrazil som do volebnej kampane také veľké prostriedky, ako dali iní,“ konštatoval.

Pre Ševčíka to bola štvrtá neúspešná kandidatúra na primátora Považskej Bystrice za sebou. Od komunálnych volieb 2006 dostal postupne 608, 331, 419 a 410 hlasov. Preto sme sa do opýtali, či rezignuje na snahu stať sa primátorom alebo to opäť vyskúša v ďalších voľbách. „Dnes ešte neviem povedať, či budem kandidovať aj v ďalších voľbách. To záleží na tom, ako sa vyvinie situácia v meste, či bude pokračovať korupcia a rozkrádanie alebo sa začne seriózne robiť,“ dodal.

Prvotnú reakciu Karola Janasa si môžete prečítať v odkaze nižšie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM