Filip Chudý Rôzne Video

Rallye, akú Považská a okolie ešte nezažili: Aj centrum opeknelo, VIDEO a FOTO

Rallye historických vozidiel prilákala do centra Považskej nádherné automobily. Veď posúďte sami.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Veterán Klub Manín (VKM) pripravil 5. ročník Rallye Strážov Classic, na ktorom sa v našom meste a okolí predstavili desiatky historických vozidiel. „Tento ročník bol však prelomový, keďže išlo premiérovo o víkendovú rallye. Bola tiež v novom koncepte, keďže išlo o rallye pravidelnosti. Čiže nešlo o bežný zraz, počas ktorého idú vozidlá v kolóne, ale išli podľa predpísaných časov, pričom museli prejsť kontrolami,“ povedal riaditeľ pretekov Zdenko Metzker III. s tým, že mali jasne stanovené kritériá hodnotenia, ktoré rozhodovali o víťazovi.

V centre mesta sa v piatok uskutočnila súťaž elegancie posádok Concourse d’ Elegance – komentovaná prehliadka vozidiel a posádok. Nasledoval prológ Manínskou tiesňavou a v sobotu potom jednotlivé etapy. Okrem Považskej Bystrice navštívila letisko Slávnica, pútnické miesto Skalka, moravské mesto Slavičín či kaštieľ v Lednických Rovniach.

Metzker ďalej uviedol, že medzinárodné štandardy Concourse d’ Elegance si trochu upravili. „Tie totiž hovoria, že súťaž elegancie má odrážať vzhľad vozidla a osobné sympatie kontrolóra. Náš postoj je však taký, že každé auto je unikátne. Hodnotili sme zladenie posádky, aby bola v dobovom oblečení, ktoré korešponduje s vozidlom. Ďalej prípravu vozidla, použitie dobových doplnkov a tiež históriu vozidla,“ konštatoval riaditeľ pretekov.

Ten si cenil na všetky autá na štarte. „Zaujímavosťou tohto ročníka bol automobil DeLorean. Je to jeden z 8900 vyrobených kusov, pričom sa preslávil filmom Návrat do budúcnosti. Mali sme tu tiež Tatru T-603, ktorú nazývali aj papalášmobil, keďže sa v ňom vozili rôzni vysokí funkcionári. Bol tu Talbot Matra Murena, trojmiestne vozidlo, aké sa už dnes nevyrába,“ doplnil Metzker s tým, že účastníci boli zo Slovenska a Česka, no majú víziu bo budúcnosti, aby prilákali aj Nemcov.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Rallye Strážov Classic: Veterány v centre Považskej Bystrice
34
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM