Kultúra

Radosť, vďačnosť a láska v novom vianočnom hite od Simy Martausovej, VIDEOKLIP

Úspešná Považskobystričanka Sima Martausová predstavila vianočnú skladbu Tancujú zvony a vydáva nový album.

Ilustračný obrázok k článku Radosť, vďačnosť a láska v novom vianočnom hite od Simy Martausovej, VIDEOKLIP
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Radosť, vďačnosť, lásku a samú seba vložila Sima Martausová do vianočnej skladby, ktorú nahrala so symfonickým orchestrom a dievčenským speváckym zborom. Pieseň Tancujú zvony sa objaví aj na jej novom albume, ktorý stihne vydať ešte do Vianoc. Informovala o tom PR manažérka Zuzana Valentová.

Novinka

Sima Martausová má tvorivé obdobie. Po nedávnych Červených poliach k filmu Správa prichádza s ďalšou novinkou.

Podmanivá melódia, úprimný text a zapamätateľný refrén dokonale naladia pokojnou a radostnou atmosférou na najkrajšie sviatky v roku. Pieseň vznikla počas turné s Dievčenským speváckym zborom Slovenského rozhlasu (SRo), aranžmány pre orchester napísal Adrián Harvan, dirigentskej paličky sa zhostil Adrián Kokoš, autorkou hudby aj textu je tradične samotná Sima.

Vianočná pieseň

„Keďže náš nový album vychádza v zimnom období pred Vianocami, povedali sme si, že ako bonus zaradíme aj jednu vianočnú pieseň. Pôvodne sme ju s kapelou nahrali v štúdiu, neskôr sme do spolupráce prizvali symfonický orchester a dievčatá zo zboru SRo,“ uviedla aktuálna držiteľka ocenenia OTO v kategórii speváčka.

Šiesty autorský album Simy Martausovej dostal názov Oslobodená podľa piesne, ktorá celý album otvára, ponúka trinásť piesní a dva bonusy. Na albume sa tentoraz producentsky podieľal Randy Gnepa, ktorý sa postaral o finálny mix. Master mal pod palcom Miťo Bodnár, ktorého si Sima prizvala do jednej z piesní aj zaspievať.

Zaujímaví hostia

„Na nahrávanie som pozvala zaujímavých hostí, ktorých si vážim ľudsky aj umelecky. V mnohých piesňach počuť nielen môj hlas, ale aj hlasy mojich priateľov, o to viac je pre mňa tento album vzácny a osobný, práve obsadením bude pestrejší ako predošlé. Vložila som doň nielen svoje piesne, ale aj kúsok svojho srdca. Keďže sme za posledné mesiace mali menej koncertov, chceli sme potešiť našich fanúšikov a byť s nimi aspoň takýmto spôsobom,“ doplnila speváčka.

Obal aj buklet sú dielom fotografky Anny Opinovej, ktorej sa podarilo vlastné umelecké fotografie prepojiť so skladbami. Nový hudobný počin Simy Martausovej je už v predpredaji, a čoskoro bude dostupný v obchodoch a na všetkých digitálnych platformách.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Vypočujte si novú pieseň od Simy Martausovej.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM