Filip Chudý Kultúra

Pútavé tipy pre Považskobystričanov: Príde k nám aj slovenský šampión

Druhý januárový týždeň prináša nielen pokračovanie školského roka, ale aj nové možnosti zábavy v našom meste. Čo sa tu bude konať?

Ilustračný obrázok k článku Pútavé tipy pre Považskobystričanov: Príde k nám aj slovenský šampión
Zdroj: TASR

Toman

7. januára o 18:30, kino Mier

Toman bol mužom mnohých tvárí a mien, šéfom zahraničnej rozviedky a bezškrupulóznym obchodníkom a kariéristom. Bol poverený zásadnou úlohou – zohnať peniaze, ktoré komunistom vyhrajú voľby. A Toman peniaze zohnať vedel. Pre seba, pre rodinu i pre stranu. Šmelina, vydieranie, obchody s vojnovými zločincami aj ich obeťami. Historická dráma.

Hokej: Považská Bystrica – Michalovce

11. decembra o 18:00, zimný štadión

Naši hokejisti si skomplikovali boj o postup do play-off, preto sa im určite zídu body aj proti jasnému lídrovi súťaže. Postarajú sa o prekvapenie?

Pašerák

11. januára o 18:30, kino Mier

Clint Eastwood stvárňuje Earla Stona, osamelého 80-ročného muža na mizine s krachujúcim biznisom, ktorý dostane ponuku robiť obyčajného šoféra. Znie to jednoducho, no Earl nevedomky podpísal zmluvu na drogového kuriéra pre mexický kartel. Darí sa mu, a dokonca tak dobre, že náklad sa mu prudko zväčšuje, až mu pridelia dozor. Americká dráma.

Hádzaná: Považská Bystrica – Jičín

11. januára o 19:00, športová hala

Považskobystrickí hádzanári odohrajú prvý prípravný duel v zimnej príprave v piatok doma proti Jičínu.

Hádzaná: MŠK cup

12. a 13. januára, športová hala

Tento tradičný turnaj bude pre hráčov MŠK dôležitou časťou prípravy pred jarnou časťou. V sobotu o 9:00 nastúpia proti Kopřivniciam a o 18:00 proti Jičínu. V nedeľu o 11:00 ich preveria Nové Zámky. Zvyšné stretnutia turnaja sú naplánované nasledovne: sobota o 11:00 Jičín – Nové Zámky, o 16:00 Kopřivnice – Nové Zámky, nedeľa o 9:00 Kopřivnice – Jičín. Vstup je voľný.

Stolný tenis: Zápasy Považskej Bystrice

12. januára, telocvičňa ZŠ Stred

V stolnotenisovej tretej lige privítajú hráči áčka TTC Považská Bystrica v sobotu najprv o 10:00 Keraming Trenčín B a neskôr o 15:00 Keraming Trenčín C.

Futbal: Trnava – Liptovský Mikuláš

12. januára o 14:00, umelá tráva futbalového štadióna

Úradujúci slovenský šampión a účastník skupinovej fázy Európskej ligy Spartak Trnava, ktorý má vo svojom kádri aj odchovancov nášho futbalu (Martin Chudý, Anton Sloboda, Tomáš Brigant), odohrá jeden zo svojich prípravných duelov aj v Považskej Bystrici.

Nová šanca

12. januára o 18:30, kino Mier

Maya (Jennifer Lopez) oslavuje 43. narodeniny a má jediné želanie – aby po 15 rokoch práce v obchode získala pozíciu vedúcej. Vysnívané miesto však dostane kolega, ktorý má ten správny titul a CV. Pomôže jej narodeninový darček od synovca – dokonale prehľadný a kompletne vymyslený životopis, vďaka ktorému úspešne absolvuje pracovný pohovor vo veľkej firme. Zdá sa, že Maya stojí na prahu svojej novej kariéry… Americká komédia.

Spider-Man: Paralelné svety

13. januára o 16:00, kino Mier

Nosiť modro-červenú masku nikdy nebolo nebezpečnejšie! Po tom, čo tínedžera Milesa Moralesa pohryzne rádioaktívny pavúk, musí sa naučiť, ako sa stať Spider-Manom. Pomôže mu v tom Peter Parker a ďalší pavúčí hrdinovia, ktorých diabolský Kingpin preniesol z iných dimenzií. Podarí sa im Kingpina zastaviť skôr, než Brooklyn zhltne čierna diera? Animovaný akčný fantazijný film.

Bohemian Rhapsody

13. januára o 18:30, kino Mier

Queen. Jediné, čo je pozoruhodnejšie ako ich hudba, je jeho príbeh. Bohemian Rhapsody popisuje hudobnú dráhu a jedinečnú životnú a umeleckú kariéru Freddieho Mercuryho od založenia skupiny Queen až po pamätný koncert Live Aid v roku 1985. Film je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby.

Výstava: Michal Zahornacký – Chymeros

MG ART Galéria

Navštíviť môžete aj výstavu fotografa Michala Zahornackého s názvom Chymeros. Projekt vznikol v spolupráci so spisovateľom Danielom Hevierom. V priestoroch galérie na Ulici M. R. Štefánika výstava potrvá už len do 11. januára. Galéria býva otvorená v utorok až piatok od 11:00 do 16:00.

Klubová výstava členov fotoklubu Fénix

Kino Mier

Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici, fotoklub Fénix v spolupráci s PX Centrom pozývajú do kina Mier na výstavu členov fotoklubu FÉNIX. Návštevníci si môžu pozrieť viac ako 50 umeleckých fotografií rôznych žánrov od 15 autorov (Tomáš Benčík, Ľuboš Ďurica, Martin Golej, Tomáš Hlavčo, Miroslav Jakubčík, Helena Kurusová Benčíková, Anna Macháčková, Marián Pentek, Peter Procházka, Marek Pupák, Jozef Sádecký, Libor Trško, Maroš Tvrdý, Michal Zahornacký, Róbert Zigo). Výstava je sprístupnená do 22. januára 2019 a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00, v stredu až do 18:00 a v sobotu a nedeľu počas podujatí v kine Mier.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM