Samospráva Komunálne voľby

Púchov si zvolil Katarínu Henekovú: Primátorka získala navyše aj novú funkciu

Opätovne zvolená Heneková je rada, že Púchovčania odsúdili podľa jej slov osočovanie a urážky.

Ilustračný obrázok k článku Púchov si zvolil Katarínu Henekovú: Primátorka získala navyše aj novú funkciu
12
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Nezávislá kandidátka na primátorku Púchova Katarína Heneková obhájila svoj post aj na najbližšie štvorročné obdobie. Víťazstvo vo voľbách ju podľa jej slov teší najmä v súvislosti so „štvavou a špinavou predvolebnou kampaňou".

Mohlo by vás zaujímať

Priority

„Som rada, že ľudia odsúdili negativizmus, osočovanie a urážky a chcú ísť slušným a pozitívnym smerom. Veľmi sa teším z toho, že Púchovčania nám dali zelenú na pokračovanie prác na rozbehnutých projektoch," uviedla staronová primátorka.

Ako dodala, púchovskú samosprávu čakajú veľké veci, na ktoré majú pripravené peniaze a vysúťaženého dodávateľa. Ide najmä o budovanie autobusového nástupišťa a detských jaslí. Jednou z priorít bude aj schválenie rozpočtu na budúci rok.

Noví poslanci

„Teší ma, že v zastupiteľstve budú aj noví poslanci, ktorí síce ešte nemajú skúsenosti s komunálnou politikou, ale môžu priniesť nový nádych do politiky mesta. Všetkým novozvoleným i staronovým poslancom blahoželám a teším sa na spoluprácu s nimi," zdôraznila.

Heneková získala vo voľbách na primátorku Púchova 2380 hlasov (34,30 %). Nad bývalým primátorom Mariánom Michalcom zvíťazila o 535 hlasov.

Mohlo by vás zaujímať

Strieda manžela

Staronová primátorka Púchova zasadne okrem primátorského kresla aj do poslaneckej lavice Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Vystrieda tam svojho manžela Rastislava Heneka, ktorého pred štyrmi rokmi nahradila aj na poste primátora. Ako povedala, nevníma to ako definitívne prebratie politického žezla.

Rastislav Henek je v končiacom sa päťročnom volebnom období poslancom Zastupiteľstva TSK za Púchovský okres, v sobotných (29. 10.) krajských voľbách už za poslanca nekandidoval.

Oddych od politiky

„Manžel potreboval oddych od politiky. Ja som sa pri ňom veľa vecí naučila. On je stále pri mne a aj moje volebné výsledky sú v podstate aj výsledkom jeho práce. Sám tento spôsob navrhol, a ak by nebola podpora v rodine, nemohla by som to robiť," uviedla Heneková.

Ako dodala, sama sa má čo učiť, má si určité problémy s kým rozobrať a získať od manžela nové vedomosti. „Veľmi si to vážim a dúfam, že to bude len na prospech veci," zdôraznila nová krajská poslankyňa s tým, že post primátorky a poslankyne Zastupiteľstva TSK môže byť Púchovu len na prospech.

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM