Filip Chudý Kultúra

Prvý víkend nového školského roka pred nami: Pútavé akcie v Považskej a okolí

Nielen žiaci, zvyknutí na oddych počas prázdnin, ale aj dospelí sa už tešia na prvý víkend v novom školskom roku. Aké podujatia prináša?

Ilustračný obrázok k článku Prvý víkend nového školského roka pred nami: Pútavé akcie v Považskej a okolí
Zdroj: TASR

Tulipánová horúčka

8. septembra o 19:00, kino Mier

V 17. storočí Amsterdam a celú krajinu zachvátila „tulipánová horúčka“. Jediná cibuľka exotickej kvetiny mala hodnotu desaťnásobku priemernej mzdy a svojmu majiteľovi mohla priniesť nesmierny majetok. Napriek tomu je pre bohatého obchodníka Cornelisa Sandvoorta najväčším šťastím svadba s mladučkou Sophiou. Ich nádejou na spoločnú budúcnosť je vzácna tulipánová cibuľka, vďaka ktorej by získali množstvo peňazí. Historická dráma.

Ďurďovský výstrek

9. septembra o 8:30, Ďurďové

Ukončenie Slovensko – moravskej hasičskej ligy ponúkne nielen kvalitný hasičský šport, ale aj veľkú zábavu až do nedeľného rána s koncertmi a diskotékou.

Túr de Podjavorník 2017

9. septembra

Už 12. ročník prestížnych cyklistických pretekov, ktoré začnú o 9:00 v českých Slušoviciach a cieľ majú u nás v Podjavorníku pri tamojšom hoteli. Trať má 55 km.

Manínsky pohár

9. septembra o 9:30, lezecká stena HK Manín

Preteky pre deti a mládež v lezení na obtiažnosť. Vypísaných je päť kategórií pre ročníky od roku narodenia 2001 a mladšie.

11. Domanižský jarmok

9. septembra o 14:00, námestie v Domaniži

V Domaniži bude počas soboty jarmok, ktorý prepukne naplno od 14:00 bohatým programom, v ktorom vystúpia miestne deti a harmonikári, folklórne skupiny Manínec (Podmanín), Liptov (Ružomberok), Profil (Topoľčany), Bystrická kasňa (Stará Bystrica). Od 18:00 ľudová veselica s domácou skupinou Lagúna. Už od 13:00 je pripravený aj sprievodný program.

Večer filmovej a populárnej hudby

9. septembra o 18:00, kino Mier

Večer filmovej a populárnej hudby v Považskej Bystrici tentoraz ponúkne skladby z filmov ako Pán prsteňov, Titanic, Piráti z Karibiku, Skyfall a rôzne iné.

Futbal: Považská Bystrica – Topoľčany

10. septembra o 10:00, futbalový štadión

Považskobystrické futbalistky vstúpili do novej sezóny vo veľkom štýle. Nielenže ešte neprehrali, ale aj vedú druholigovú tabuľku. Ako sa im bude dariť proti Topoľčanom?

Na bicykloch okolo priehrady – jeseň 2017

10. septembra o 10:00, štart pri kine Mier

Obľúbené cyklistické podujatie bude mať tentoraz aj jesennú verziu. Svoje bicykle preto ešte majte pripravené. Štartuje sa o 10:00. Tentoraz sa pôjde cez Udiču, Jasenicu, Podvažie a späť na štart.

Malý Yeti

10. septembra o 16:00, kino Mier

Zoznámte sa s najbláznivejšou rodinkou v okolí! Tínedžer Adam nemá veľa kamarátov a väčšinu svojho času trávi pátraním po svojom otcovi, ktorý sa stratil za záhadných okolností. Na svoje obrovské prekvapenie zistí, že ním nie je nikto iný, ako legendárny Yeti! Animovaný film.

Barry Seal: Nebeský gauner

10. septembra o 19:00, kino Mier

CIA, Biely dom, Pablo Escobar. So všetkými sa zahrával. Barry Seal pracuje ako pilot dopravného lietadla a rutina amerických vnútroštátnych letov začne byť preňho ubíjajúca. Americká dráma.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považskobystrické ulice ožili: Nočnú zábavu si užili nielen bežci, FOTO a VIDEO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM