Filip Chudý Kultúra

Prvé INFO o Ďurďovskom výstreku: Odhalený termín a hviezdne mená

Mimoriadne populárny Ďurďovský výstrek sa bude konať aj tento rok. Kedy presne bude a na koho sa môžeme tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Prvé INFO o Ďurďovskom výstreku: Odhalený termín a hviezdne mená
Zdroj: TASR

Medzi najpopulárnejšie podujatia roka v Považskobys­trickom okrese patrí bez debaty Ďurďovský výstrek. Toto podujatie je od roku 2009 finále Slovensko – moravskej hasičskej ligy. Pričom to býva už tradične veľkolepé, lebo na finálové zápolenia dobrovoľných hasičov prichádzajú aj známi slovenskí umelci.

„Obľúbenosť tohto podujatia je výsledkom dlhoročnej práce a celá naša obec je hrdá na to, že Ďurďovský výstrek je taký populárny. Každý rok odhadujeme účasť na približne 7000 ľudí,“ povedal nám pred minulým ročníkom starosta obce Ďurďové Anton Ondrásky.

Tohtoročný Ďurďovský výstrek má už svoj dátum. Uskutoční sa v sobotu 7. septembra od 8:30. A skončí, ako už tradične, v nedeľu nadránom diskotékou.

Minulý rok bola hlavným ťahákom Tublatanka, tento rok to bude ďalšia legenda slovenskej hudobnej scény – Peter Nagy. Moderátorom bude populárny Dano Dangl.

Peter Nagy bude hrať svoje hity od 21:00. Hodinu predtým vystúpi jazz-rocková skupina Emge band. O zábavu je však postarané na celý deň. Veľká detská paráda s Paci Pac začne o 13:00. Zahŕňa detské vystúpenia, maľovanie na tvár, húsenkovú dráhu, kolotoče, skákací hrad atď. Od 14:30 vystúpi hudobno-zábavná kapela Ščamba. O diskotéku do rána sa postarajú DJ Dave a DJ Radko.

Nebude chýbať ani občerstvenie a celodenná bohatá tombola. Od 8:00 bude vstup zdarma, od 14:00 už bude vstupné 5 eur a na hlavný program od 20:00 bude vstupné vo výške 10 eur.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Aj takto to vyzeralo na Ďurďovskom výstreku v minulosti.

Zdroj: YouTube.com

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM